Все, що потрібно знати про вакцинацію котів

Категорії

Домашні вихованці мають бути оточені турботою і любов'ю – господареві потрібно завжди пам'ятати про важливість забезпечення смачного та здорового раціону, а також правильного способу життя котів. При цьому необхідно не забувати про захист імунітету вихованця, адже кішки, як і ми, будь-якої миті можуть підчепити інфекцію, віруси, що погіршить їхній стан і може призвести до серйозних ускладнень. Вакцинація кішок – одна з ключових умов збереження здоров'я улюбленців, а також їхній надійний захист від небезпечних інфекцій, захворювань.

Навіщо вакцинувати кішок?

Щеплення для кішок є ефективним профілактичним заходом, який значно знижує ймовірність розвитку захворювань та виробляє антитіла, спрямовані на знищення активних вірусів, які потрапляють в організм вихованця при зараженні. Якщо говорити більш простою мовою, щеплення сприяють виробленню імунного захисту від різноманітних інфекцій, здатних розвинути небезпечні хвороби.

Для проведення вакцинації власнику достатньо буде звернутися до ветеринарної клініки. Щеплення рекомендується робити навіть домашнім котам, які не виходять на вулицю. Адже відомо, що поширення вірусів можливе через їжу з водою. Навіть якщо господар максимально піклується про кішку, він може заразити її інфекцією, принесеною до будинку на власному одязі.

Графік вакцинації котів

Імунітет до інфекцій буває пасивним та активним. Перший зберігається певний час й отримується ззовні. Що ж до другого, його вироблення відбувається після самостійного знищення вірусу організмом. Вакцина для кошенят зарекомендувала себе як найбільш безпечний спосіб, як отримати активний імунітет.

Новонароджені кошенята отримують пасивний імунітет від матері. Час його дії становить приблизно 4 місяці. Перші щеплення рекомендується робити кошенятам віком 2-2.5 місяців. Щоб закріпити результат, через 3-4 тижні проводиться ревакцинація. Вона спрямована на підвищення кількості антитіл, що борються з інфекціями.

Кошенят до року необхідно вакцинувати всіма обов'язковими щепленнями, а також не забувати про ревакцинацію через кілька тижнів. Які щеплення роблять кошеням? Пропонуємо ознайомитись з графіком вакцинації:

  • Перша вакцина виконується на 2 місяць життя вихованця. Йдеться про комплексне щеплення, яке складається з частинок вірусів герпесу, лейкемії, каліцівірусу, панлейкопенії. Ревакцинація проводиться через 10-12 тижнів, а потім щорічно.
  • У 3 місяці кошенята вперше вакцинуються від сказу. Ревакцинація проводиться щороку.
  • Перше щеплення від вірусного перитоніту роблять на 4 місяці життя, повторне – через місяць. Ревакцинують щороку.
  • Щеплення від мікроспорії роблять на 8-му тижні життя кошеня. Ревакцинують через 2 тижні, а потім щорічно.

Упорядкуванням графіка щеплень займається ветеринар. Якщо першу вакцину кішці роблять у зрілому віці, графік вибудовується аналогічним чином, як і у випадку з кошенятами. Виконавши першу та повторну ін'єкцію, процедури потрібно проводити щороку. Винятком є ​​вакцина для котів від сказу. Вона діє до трьох років.

Протипоказання до щеплень для котів

Виконання вищеописаних профілактичних процедур настійно не рекомендується за наявності протипоказань у вигляді:

  • Ослабленого та виснаженого організму вихованця.
  • Яскраво виражених хронічних захворювань.
  • Наявності інфекційних процесів.
  • Зміни молочних зубів.
  • Котят віком менше 2 місяців, а також кішок, що годують і вагітних.

Тепер ви знаєте, які щеплення потрібні коту та як часто їх робити. Якщо вчасно дотримуватись щеплення, ви убезпечите свого домашнього улюбленця від важких і небезпечних захворювань, які можуть призвести до летального результату.

( 8 )
Рекомендовані товари
0 грн
Ціна 195 грн
Швидке замовлення

Вакцина викликає формування імунної відповіді у вакцинованих кішок до ринотрахеиту, калицивирусной інфекції і панлейкопенії через 21 добу після повторного введення (ревакцинації), тривалістю не менше 12 місяців.

Швидке замовлення
Швидке замовлення

Вакцина призначена для імунізації котів проти лейкемії, для профілактики стійкої віремії та для зменшення клінічних ознак захворювання.

Швидке замовлення

Пуревакс RCPCh – вакцина для захисту кішок від ринотрахеїту (R), каліцівірусної інфекції (С), панлейкопенії (P) та хламідіозу (Ch).

Швидке замовлення

Феліферон® розчин для ін'єкцій має противірусну та імуностимулюючу дію.

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
100% гарантія якості
100% гарантія якості
14 днів на повернення товару
14 днів на повернення товару
Доставка по всій країні
Доставка по всій країні
Самовивіз з магазину
Самовивіз з магазину