Поширені хвороби печінки у кішок та особливості їх лікування

Категорії

Печінка є життєво важливим органом, без якого вихованець просто не може існувати. Він виконує різні функції, починаючи від участі в процесах травлення, закінчуючи виведенням з органів з тканинами різних шкідливих речовин. Хвороби печінки у кішок є дуже поширеними недугами, від яких страждають як молоді, так і дорослі вихованці. Чому ці патології виникають, якими вони бувають і як правильно їх лікувати?

Чому у котів виникають хвороби печінки?

Найчастіше захворювання печінки у кішок виникають через неякісне харчування. Гепатоцити вусатих вихованців здатні знешкодити лише частину токсинів, які надходять до організму з їжею. Саме тому у котів нерідко виникають харчові отруєння. Окремої уваги заслуговує правильний раціон. Орган стає менш функціональним, якщо в організмі нестача вітамінів. Є й інші фактори-провокатори. Мова йде про:

 • Паразитні інвазії.
 • Інтоксикації отруйними, хімічними речовинами, ліками.
 • Інфекції.
 • Пухлини.
 • Тривалий стресовий стан.
 • Ниркові та серцево-судинні захворювання.
 • Цукровий діабет, панкреатит.

Проблеми з печінкою у кота переважно виникають у літніх вихованців, а також тварин, у яких ослаблена імунна система. Такі домашні улюбленці потребують періодичного обстеження, щоб своєчасно виявити недугу і відразу почати лікувати її.

Симптоматика печінкових захворювань у котів

Перші симптоми хвороби печінки у кішок не є яскраво вираженими, тому багато господарів вважають, що їхній вихованець застудився або втомився від спеки. Апатія, відсутність тонусу, проблеми з апетитом, проблеми з функціонуванням ШКТ – ці ознаки свідчать про те, що у домашнього вихованця почалися серйозні проблеми. Також варто звернути увагу на:

 • Надмірну спрагу, часте сечовипускання.
 • Проблеми з якістю вовни, свербіж та лупа.
 • Рясне слиновиділення, пожовклі слизові оболонки.
 • Зміна кольору сечі (стає темною) та фекалій (стають темного відтінку).

Що ж до інших ознак, всі вони залежать від цього, чому виникла патологія. Так, у тварини може спостерігатися біль у ділянці печінки, ослаблення м'язів, асцит, підшкірні крововиливи тощо.

Які захворювання печінки зустрічаються у котів?

Серед основних захворювань печінки у кішок можна виділити такі:
 
 • Гепатит. Запальна недуга, при якій сильно порушується білковий, вуглеводний та жировий обміни, а також розпадаються печінкові клітини.
 • Цироз. У разі печінка змінює свою структуру, оскільки у ній розростається сполучна тканина.
 • Жовчокам'яна хвороба. У жовчному міхурі вихованця та протоках печінки утворюються камені.
 • Холецестит. Жовчний міхур запалюється.
 • Печінкова недостатність. Йдеться про тяжкий патологічний стан, який має на увазі порушення основної функції печінки. Ця недуга може мати гостру та хронічну форму.
 • Онкологія. Під час раку у кішок погіршується апетит, вони відчувають слабкість і хочуть пити. Все це супроводжується рясним блюванням і наявністю кров'яних вкраплень у калі.

Препарати для лікування захворювань печінки у котів

Якщо у кота проблеми з печінкою, зволікати не можна. Необхідно якнайшвидше приступити до лікування. Ефективним терапевтичним препаратом є Гепатоджект. Його використовують, якщо у вихованця хронічні або гострі захворювання печінки. Медикамент сприяє покращенню роботи органу. Ін'єкційний розчин знижує рівень шкідливих речовин, які виникають, коли відбуваються обмінні процеси.

Гепатіале Форте є гепатопротектором для собак та котів, яким необхідно підтримувати, нормалізувати чи відновити роботу печінки. Він використовується при захворюваннях та розладах органу, печінкової недостатності та енцефалопатії, інтоксикації, тривалому голодуванні тощо. Має антиоксидантні, захисні, регенеруючі властивості, регулює цикл синтезу сечовини й виводить з організму зайвий аміак, а також підтримує і відновлює функції печінки.

Гепакарнітол являє собою кормову добавку, яка має стимулюючу, захисну та жовчогінну дію на печінку, сприяє поліпшенню її функцій та метаболізму, оптимізації ключових фізіологічних процесів.

Хвора печінка у кота є серйозним приводом для занепокоєння та потребує негайного лікування. Щоб знизити ризик виникнення вищеописаних недуг, необхідно дотримуватись основних профілактичних заходів: вибирати якісний корм, стежити за збалансованим раціоном вихованця, проводити своєчасну вакцинацію та мінімізувати ймовірність потрапляння в організм домашнього вихованця токсичних речовин.

Рекомендовані товари
Швидке замовлення

Призначений для собак і котів, які потребують підтримки і відновленні функцій печінки.

Швидке замовлення

Препарат для лікування захворювань печінки різної етіології у тварин

Швидке замовлення

Кормова добавка для нормалізації і поліпшення роботи печінки у кішок і собак.

0 грн
Ціна 80 грн
Швидке замовлення

Сприяє підвищенню витривалості організму, покращенню функції серця, збільшенню м'язової маси за рахунок прискорення обмінних процесів у клітинах

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
100% гарантія якості
100% гарантія якості
14 днів на повернення товару
14 днів на повернення товару
Доставка по всій країні
Доставка по всій країні
Самовивіз з магазину
Самовивіз з магазину