Пробіотики для собаки: як вони діють і коли потрібні?

Категорії

Важливість пробіотиків для собак важко переоцінити. Йдеться про препарати, у складі яких містяться живі та корисні бактерії. Вони сприяють поповненню балансу відсутніх бактерій, витісняючи при цьому патогенні мікроорганізми.

Принцип дії пробіотиків для собак

У кишечнику вашого домашнього улюбленця міститься безліч різних штамів як "поганої", так і "хорошої" мікрофлори. Якщо ці мікроорганізми знаходяться приблизно в рівній кількості, шлунково-кишковий тракт працює нормально, з перетравленням їжі та її засвоєнням не виникає проблем.

Якщо ж баланс порушується і відбувається активне розмноження патогенної флори, функціонування кишечника залишає бажати кращого: їжа засвоюється гірше, собака починає почуватися погано, дефекація утруднюється.

Пробіотики для собаки, у свою чергу, нормалізують роботу травної системи, після чого спостерігається покращення стану та здоров'я вихованця. За словами ветеринарів, для вищеописаних препаратів характерно безліч переваг. Вони:

  • Нормалізують функції шлунково-кишкового тракту.
  • Захищають травний тракт – патогенні мікроорганізми та речовини не надають на органи негативного впливу. Більше того, ці препарати непогано допомагають навіть за блювоти.
  • Захищають від стресів емоційного та фізіологічного характеру, підвищують імунітет.
  • Надзвичайно важливі для собак дрібних порід. Згідно з дослідженнями, пробіотики собаці сприяють підтримці психоемоційного стану невеликих вихованців. До речі, надмірна агресія маленьких собак іноді може бути пов'язана з проблемою дисбактеріозу.

У порівнянні з антибіотиками, пробіотики не знищують патогени, а підвищують кількість корисної мікрофлори. Дані препарати сприяють стимулюванню синтезу амінокислот із вітамінами, імуноглобулінами та іншими корисними речовинами. В результаті забезпечується підтримка травної, обмінної, імунної та інших фізіологічних функцій організму.

Також варто відзначити, що у пробіотиків лише одне протипоказання – індивідуальна непереносимість компонентів, тому їх можна давати вихованцю практично з перших днів його життя. Препарати бувають кормовими, індивідуального використання, допоміжними.

Коли призначають пробіотики для собак?

Якщо вивчити відгуки пробіотиків для собак, стане зрозуміло, що їхнє використання на постійній основі є поганою ідеєю. Якщо собака здорова, а в її раціоні харчування містяться всі необхідні вітаміни та мікроелементи, в організмі вихованця точно вистачає корисних бактерій. Натуральне годування вимагає наявності йогуртів, кислого молока, кефіру. У готових сухих і вологих кормах преміум класу також можуть бути пробіотики. У бюджетних їх немає. Тому якщо ви даєте собаці недорогий корм, періодичні курси пробіотиків не завадять.

Окремої уваги заслуговують пробіотики для цуценят, які були позбавлені молока матері, адже в такому разі їм не вдається отримувати корисні для травної системи мікроорганізми.

Важливо розуміти, що антибіотики негативно впливають як на патогенну флору, так і на корисну. Під час проходження собакою курсу терапії антибіотиками необхідно приймати пробіотики. Враховуйте, що одночасно давати їх собаці не можна – між прийомом препаратів має пройти щонайменше дві години. Відновлення мікрофлори кишечника у собак призводить до усунення метеоризму, діареї, дискомфорту в області живота, покращення загального самопочуття.

Купити пробіотики необхідно при:

  • Захворюваннях травних органів.
  • Хірургічному втручанню.
  • Зміні раціону у цуценят (коли вони починають переходити на харчування для дорослих).
  • Алергічних реакціях на їжу.
  • Проблемах з ожирінням (жири починають гірше засвоюватися в ШКТ).

Щодо частоти прийому пробіотиків, все залежить від того, який у тварини діагноз. Інформацію про тривалість курсу, дозування, частоту прийому повинен надавати ветеринар.

Найкращі пробіотики для собаки

Dolfos (Дольфос) Dolvit Probiotic є препаратом, який містить пробіотики з пребіотиками. Його основне завдання полягає у підтримці роботи ШКТ у собаки. Пробіотиками називають живі мікроорганізми, за допомогою яких нормалізується склад та мікрофлора травлення. Пребіотики є речовинами, які відновлюють нормальну мікрофлору товстого кишечника. Синбіотики поєднують у собі пребіотики та пробіотики, забезпечують максимально швидкий ефект. Завдяки компонентам препарату природна мікрофлора кишечника нормалізується у найкоротший термін.

Пурина Purina Pro Plan FortiFlora призначається при проблемах у роботі ШКТ, діареї, незадоволеній якості стільця, метеоризмі. Препарат сприяє нормалізації роботи кишечника та відновленню балансу мікрофлори кишечника. Крім того, покращується імунний статус, а також підтримується здоров'я пацієнта.

Лактобіфід є одним з найкращих пробіотиків для собак. Це комплексний препарат, у якому містяться пробіотичні речовини, що мають антагоністичний ефект та усувають патогенні мікроорганізми, найпростішу та гнильну мікрофлору. Застосовуючи його, вдасться захистити кишечник домашнього улюбленця від патогенних бактерій, відновити кишечник після терапії антибіотиками, зміни раціону, стресу, гормонального лікування. Також прискорюється лікування інфекційних урологічних захворювань.

Таким чином, необхідно розуміти, що при щоденних прогулянках з вихованцем на вулиці на їхній організм постійно впливають патогенні віруси, бактерії, токсини. Боротьба із нею відбувається у ШКТ собаки, а для лікування супутніх захворювань часто використовуються антибіотики. Додатково рекомендується купити пробіотики та пребіотики для собак – вони запобігнуть загибелі корисних речовин і не дадуть патогенним мікроорганізмам поширитися.

( 1 )
Рекомендовані товари
Швидке замовлення

Dolvit Probiotic містить пробіотики (Enterococcus faecium) і пребіотики (мананоолігосахаріди), що підтримують правильне функціонування шлунково-кишкового тракту в собак і котів.

Швидке замовлення

Кормова добавка для котів та кошенят Purina Pro Plan Veterinary Diets FortiFlora для підтримки балансу мікрофлори та здоров'я кишечника.

Швидке замовлення

Достовірно нормалізує роботу кишечника та відновлює баланс кишкової мікрофлори. Містить молочнокислі бактерії Enterococcus faecium SF68 у кількостях, що нормалізують діяльність кишечника та баланс кишкової мікрофлори.

Швидке замовлення
Швидке замовлення
Швидке замовлення

Має дуже велику кількість живих і вже активних бактерій 50 мл в 1 мл Тому працює відразу в ротовій порожнині і далі. Препарат не має запаху і яскравого смаку, тому без проблем приймається тваринами в чистому вигляді і у воді. Шприц дуже зручний в дозуванні для тварини будь-якої ваги.

Швидке замовлення
Швидке замовлення

Сухий корм для собак з унікальною рецептурою приготування, що містить живі пробіотики

Швидке замовлення

Препарат сприяє виробленню здорової мікрофлори кишечника вашої тварини.

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
100% гарантія якості
100% гарантія якості
14 днів на повернення товару
14 днів на повернення товару
Доставка по всій країні
Доставка по всій країні
Самовивіз з магазину
Самовивіз з магазину