
Чому у собаки гнояться очі та як це вилікувати?
Гнійні виділення з очей собаки - досить поширена недуга, з якою стикаються багато власників вихованців. Йдеться утворення рідини зеленого, жовтуватого чи сірого відтінку у куточках очей, що викликає дискомфорт. Якщо у собаки гнояться очі, потрібно якнайшвидше обробити цю область і звернутися до ветеринара, інакше здоров'я вихованця може постраждати.
З яких причин у собаки гнояться очі?
Існує безліч причин, від чого у собаки гнояться очі. Для точного виявлення джерела захворювання рекомендується звернутися до грамотного та компетентного ветеринарного лікаря. Серед можливих причин варто виділити такі:
- Роздратування. Це відбувається після того, як вихованець контактує з хімічними речовинами, димом, піщинками тощо.
- Мікротравма. На вулиці у око тварини завжди може потрапити практично будь-яке дрібне стороннє тіло.
- Алергія. Організм собаки може бути надмірно сприйнятливий до певного корму, пилку, медикаментів.
- Паразити. Якщо гноїться око у собаки, це можуть спровокувати блохи, глисти, демодекоз та інші паразити.
- Грибки, бактерії. Провівши лабораторне дослідження, вдасться виявити факт ураження організму вихованця.
- Вірус. Сказ, ентерит, чума та інші вірусні захворювання також іноді стають причиною вищеописаної недуги.
- Кон'юнктивіти, хронічні хвороби. До останньої причини належать проблеми з імунітетом, роботою певних органів.
Далеко не всі власники собак одразу відвідують ветеринара після виявлення сльозотечі та гнійних виділень, оскільки вважають, що згодом і так все пройде. І якщо у собаки очі гнояться внаслідок алергічних реакцій, мікротравм або подразнень, то вірусні та хронічні недуги можуть призвести до плачевних результатів аж до летального результату.
Супутні симптоми захворювання
Якщо у вихованця невелика кількість виділень в області очей, його здоров'ю нічого не загрожує. Вони з'являються через слізну рідину, що накопичилася. Патологія з'являється при зміні кольору виділення на сірий, червоний або жовто-зелений. Змінюється як колір, а й з'являється ряд супутніх симптомів. Мова йде про:
- Почервоніння. В області білків спостерігаються крововиливи, характерні для механічних ушкоджень. Якщо роздратування дуже сильне, весь білок стає червоного кольору. Також вихованець страждає від печіння і спостерігається надмірна сльозотеча.
- Пухлини повік. Постійне свербіння призводить до того, що тварина починає розчісувати повіки за допомогою лап або треться цією областю об предмети. В результаті з'являються травми, роздратування та повіки опухають.
- Сверблячку. Якщо не обробляти вологі ділянки, вони з часом підсихатимуть, а на їхньому місці почнуть утворюватися скориночки, які сверблять і болять, тому вихованець намагається позбавитися неприємних відчуттів, використовуючи свої лапи.
- Відхилення, які не пов'язані з очима. Слід наголошувати увагу на змінах у поведінці, що сигналізують про погіршення стану. Собака стає менш активним, відмовляється виконувати команди, у нього пропадає апетит. Блювота, висока температура, пронос, запор, здуття живота – це також свідчить про проблеми.
Як обробляти очі собаки, що загноїлися?
У певних випадках зрозуміти, чому у собаки сльозяться та гнояться очі, може сам господар після первинної діагностики вихованця. При цьому не варто практикувати самолікування – необхідно відвідати ветеринара, який ретельно огляне тварину, проведе низку досліджень та призначить лікування. Завдання господаря полягатиме в регулярному очищенні очей від гною до моменту звернення до ветеринарної клініки:
- Очі промиваються настоянкою звіробою, ромашки або календули або за допомогою водного розчину фурациліну. Також можна використовувати чайну заварку.
- За допомогою обробленого розчином ватного диска необхідно трохи провести від зовнішнього кута очей до внутрішнього. Для обробки кожного ока використається свій ватний диск.
- Далі потрібно приступити до підсушування області навколо очей за допомогою паперової серветки. Вони не повинні бути вологими та ароматизованими. Обробка виконується близько кілька разів на день або в міру того, як накопичуватиметься занадто багато гною.
- Здійснивши промивання, необхідно обробити нижню повіку тетрациклінової маззю 1%. Щоб ліки краще розподілилися, повіки бажано закрити і акуратно помасажувати.
- Вихованець не зможе розчесати очі і прибрати ліки, якщо на його шию одягнути конус-екран.
Якщо закисає око у собаки, не можна давати їй сильнодіючі антибіотики без консультації лікаря, нагрівати запалене місце або робити спроби самостійного видалення стороннього тіла, яке потрапило в око.
Лікування загноєних очей у собаки у ветеринарній клініці
Ветеринарна допомога потрібна, якщо починають утворюватися скоринки, підвищується температура, вихованець заражається глистами або сильне механічне пошкодження. Потерпілий вихованець потребує невідкладної допомоги.
Після того як ветеринар огляне вихованця та проведе необхідні дослідження, він зможе призначити лікування нагноєних очей у собак. З урахуванням діагнозу буде призначено медикаментозне чи оперативне лікування. Операції проводяться, щоб вправити повіку або усунути закупорку слізного каналу.
Що стосується дозування очних крапель та інших медикаментів, вони встановлюються ветеринаром індивідуально – пам'ятайте, що самолікування може призвести до опіку слизових оболонок. Роблячи акцент на першопричині нагноєнь, визначається спосіб лікування запалень за допомогою:
- Лікувальних мазей для усунення посттравматичних пошкоджень.
- Антигістамінних, які не дають вироблятися гістаміну, якщо спостерігається алергія.
- Антигельмінтиків, які знищують глистів.
- Антибіотиків та противірусних, що усувають інфекцію.
- Вітамінів та імуномодуляторів для підвищення імунітету за наявності хронічних захворювань.
Не забувайте про те, що краплями завжди обробляються обидва ока навіть у разі поразки лише одного. Підбір всіх препаратів здійснюється в індивідуальному порядку, тому не рекомендується купувати їх до рекомендацій з боку ветеринара.
Профілактика захворювання
Ви істотно знизите ймовірність появи серйозних проблем зі здоров'ям собаки, якщо дотримуватиметеся низки правил:
- Обов'язково вакцинувати проти сказу.
- 4 рази на рік проводити курси проти глистів.
- Забезпечити повноцінний, гіпоалергенний раціон, у якому достатньо вітамінів.
- Щодня оглядати вихованця та очищати очі від скорин.
- Якщо у пса опуклі очі (йдеться про болонок, мопсів і так далі), кожен день капати «штучну сльозу»
- Стригти довгу вовну в області очей.
- Дотримуватися гігієни вихованця, чистити підстилку.
- Організовувати прогулянки у місцях без великого скупчення собак.
- Звертатися до ветеринарної клініки, якщо будуть виявлені навіть найменші симптоми запалення.
Дотримуючись цих простих рекомендацій, вдасться істотно знизити ймовірність появи гною в очах у собаки, а також зберегти здоров'я вихованця.



