Чому кішка відучуває стрес та як його вилікувати?

Категорії

Багато хто вважає кішок гордими, незалежними й безстрашними тваринами, проте це помилкова думка. Насправді, кішок досить легко налякати: вони часто бояться нових людей, гучної музики, несподіваних звуків, незнайомої обстановки. Саме тому стрес у кішки - цілком поширене явище. Однак якщо стресові ситуації трапляються дуже часто, вони можуть мати негативний вплив на імунітет вихованця й привести до змін в його поведінці. Як же виявити стрес у домашнього улюбленця і позбавити його від тривоги?

Чому кішки відчувають стрес?

Існує величезна кількість причин для стресу кішки, але найчастіше зустрічаються такі:
 
 • Зміна обстановки. Стрес у кішки після переїзду практично неминучий. Багатьом вихованцям складно звикнути до нового місця, тому на перших порах необхідно зробити невелике укриття (будиночок) з коробок, в якому кішка буде відчувати безпеку.
 • Поява нових тварин в будинку. В даному випадку необхідно поступово знайомити свого домашнього улюбленця з новими вихованцями. Як показує практика, коти часто відчувають дискомфорт при зустрічі з іншими тваринами й намагаються захищати себе, що призводить до стресу.
 • Неправильне дресирування. Деякі господарі карають своїх вихованців, щоб вони змінили свою поведінку. Подібні дії призводять до підвищення у кішок почуття занепокоєння та небезпеки.
 • Порушення розпорядку дня. Зазвичай це відбувається в святкові дні, коли сім'я активно проводить час допізна, через що кіт не може заснути.
Важливо розуміти, що стресовий стан може виникнути у кішки й через емоційні, фізіологічні відхилення. Будь-яке захворювання, проблеми із зайвою вагою, хірургічні операції, глисти й блохи - все це провокує стрес.
 

Як зрозуміти, що кішка відчуває стрес?

Симптоми стресу у кішки виражаються по-різному в залежності від того, на якій фазі стресу вона знаходиться:

 1. На першій фазі у вихованця змінюється апетит, падає тілесна температура й тиск, частішає дихання, змінюється поведінка (він стає апатичним або агресивним) з'являється діарея, нетримання сечі.
 2. На другій фазі всі вищеописані ознаки стресу у кота зберігаються, але якщо подразники зникнуть, домашній улюбленець почне відновлюватися, а його стан з часом прийде в норму.
 3. На третій фазі кішка відчуває виснаження. У вихованця пропадає апетит, органи й тканини перестають повноцінно справлятися зі своїми функціями. Якщо не вживати ніяких дій і не лікувати домашнього улюбленця, наслідки стресу у кішок можуть бути плачевними - аж до смерті.

Лікування стресу у кішки

Для виведення кішки зі стресу необхідний комплексний підхід у вигляді психологічної допомоги та використання медикаментозних засобів.

Що стосується психологічної терапії, то її суть полягає в тому, щоб підвищити увагу до кішки ц частіше грати з нею. За словами зоопсихолігов, господареві варто переключити увагу вихованця з подразника на різні інтерактивні іграшки.

Впоратися зі стресом допомагає і метод дресирування. В даному випадку штучно створюються перешкоди з труднощами, які необхідно долати фізично. В результаті у вихованця мобілізуються сили, що допомагає ефективніше боротися зі стресом. Не варто також забувати про регулярні погладжування домашнього улюбленця і розмови з ним.

Якщо говорити про лікарські засоби, то вони представлені у великому асортименті у вигляді заспокійливих засобів, вітамінів, препаратів з феромонами. Серед поширених засобів, що мають антидепресантний ефект, можна виділити:

 • Квіти Баха. Гомеопатичні екстракти рослин. Для зняття стресу кращим вибором стануть ароматичні речовини з осики, репешку, ломинісу.
 • Стоп-стрес. Йдеться про заспокійливий засіб, основа складу якого - фенібут з екстрактами півонії, собачої кропиви, валеріани, м'яти, хмелю, шоломниці.
 • Кот-Баюн. В основі цього препарату - м'ята, валеріана, буркун, меліса, материнка, чебрець. Доступна таблетована й рідка форма.
 • Вітаміни В. Нормалізують психосоматичний стан. За допомогою вітамінів можна повністю вилікувати від стресу, але вони підсилюють ефект вищеописаних препаратів.

Щоб не піддавати кішку хвилюванню та стресу, варто дотримуватися простих правил:

 • Обладнати місце для точіння кігтиків, лазіння.
 • Купити різні інтерактивні іграшки, щоб кіт міг цікаво проводити час.
 • Надати можливість коту залізти на підвіконня, де він зможе грітися під променями сонця і дивитися, що відбувається за вікном.
 • Забезпечити постійний доступ до свіжої води, а також своєчасно годувати вихованця, щоб він не голодував.

Домашній улюбленець - це частина вашого життя, тому потрібно робити все можливе для збереження його психіки й недопущення стресових ситуацій. В такому випадку кішка буде відповідати ласкою і любов'ю, а найголовніше - відчувати комфорт поруч з вами.

( 3 )
Рекомендовані товари
Швидке замовлення

Препарат Антистрес призначають для зниження збудження і корекції психогенних порушень поведінки у котів і собак при стресах, фобіях, агресії без видимих причин і при підвищеному статевому збудженні (спільно з контрацептивами), для профілактики заколисувань.

Швидке замовлення

Призначають собакам і кішкам для зниження і корекції психогенних поведінкових розладів (підвищена збудженість, відчуття страху, дратівливість і агресивність, порушення сну).

Швидке замовлення
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
100% гарантія якості
100% гарантія якості
14 днів на повернення товару
14 днів на повернення товару
Доставка по всій країні
Доставка по всій країні
Самовивіз з магазину
Самовивіз з магазину