Особливості догляду за вагітним собакою

Категорії

Незважаючи на природність процесу вагітності, будь-який господар повинен обов'язково подбати про те, щоб забезпечити собаці максимально комфортні умови та надати першу допомогу, якщо це буде потрібно. Вагітність проходитиме благополучно, якщо регулярно відвідувати ветеринара, повноцінно годувати домашнього улюбленця і доглядати його. Якщо ж не приділяти вихованцю належної уваги, вагітна собака може зіткнутися із серйозними ускладненнями.

Скільки триває вагітність собаки?

Якщо вагітність протікає нормально, вона триває близько 63 днів. Варто завжди пам'ятати про певні фактори, через які потомство може народитися як раніше, так і пізніше. Мова йде про:

 • Кількість цуценят. Тривалість багатоплідної вагітності зазвичай менша.
 • Породу собаки. Дрібні породи виношують потомство протягом 58-60 днів, великі ж до 72 діб.
 • Вік. Термін вагітності у собак буде більшим, якщо собака перебуває у віці.

Ознаки вагітності у собаки

Ознаки вагітності у собак виявляються приблизно через 2 тижні після в'язування. Найчастіше симптоми виявляються в:

 • Погіршенні апетиту. Іноді у тварини повністю пропадає апетит або вона їсть менше, ніж зазвичай. Це пов'язано з тим, що у організмі починається гормональна перебудова. Згодом відбудеться відновлення апетиту.
 • Нудоті, блювоті. Почався токсикоз, спровокований ендокринними змінами. В даному випадку головне завдання господаря – якнайчастіше давати собаці чисту воду. Токсикоз закінчується приблизно через місяць. Якщо цього не відбувається і спостерігається погіршення, бажано зв'язатися зі спеціалістом, який вживе певних дій для запобігання інтоксикації.
 • Поведінкових змінах. Їх прояви можуть бути різними: деякі вихованці стають ласкавішими, інші – сонливішими і апатичнішими. Треті відчувають загострення чутливості і дозволяють гладити себе.
 • Змінах сосків. У собак, які вже народжували, соски можуть набухати і ставати темнішими майже від початку вагітності. Щодо первородок, подібні зміни у них відбуваються пізніше.

Якщо ви хочете точно визначити вагітність у собак, рекомендується звернутися до ветеринарної клініки. Якщо вихованця очікує на потомство, у результатах лабораторних досліджень крові буде зафіксовано підвищення рівня релаксину. При цьому про достовірність цього тесту можна говорити лише в тому випадку, якщо після в'язання пройшло щонайменше 14 днів.

Для визначення вагітності також проводиться УЗД. Через 4 тижні виношування потомства буде можливість фіксації биття сердець. На 6-му тижні фахівцю вдасться не тільки повідомити про кількість цуценят, але й зрозуміти, на якому рівні знаходиться їхній фізичний розвиток.

Годування вагітного собаки

Годування вагітного собаки – досить важливе питання, яке заслуговує окремої уваги. Необхідно подбати про збалансоване харчування, оскільки якщо основні мікроелементи та вітаміни будуть відсутні, потомство може постраждати. Однак це зовсім не означає, що вам потрібно сильно збільшувати розмір порцій, адже зайві набрані кілограми ускладнять пологи: вони будуть тривати довше, а також підвищиться ймовірність викиднів. При складанні раціону необхідно обов'язково враховувати вікові особливості вихованця та його породу.

 • У перший місяць вагітності можна не змінювати раціон харчування – далі розмір порцій поступово збільшується. Бажано давати більше продуктів, у яких є білки тваринного походження.
 • Кожні 2 тижні збільшення порції має становити близько 15%. Не забувайте про те, що у домашнього улюбленця будь-якої миті можуть помінятися смаки і апетит - у цьому немає нічого страшного.
 • Через місяць після в'язання зовнішній вигляд вихованця змінюється – стає візуально помітним збільшення ваги. За словами ветеринарів, найкращий варіант полягає у годівлі невеликими порціями, але частіше (2-5 разів на день).
 • Якщо ваш собака досить швидко набирає вагу, варто зменшити кількість борошняного та круп, давати більше нежирного м'яса та овочів.
 • Якщо раніше вихованець щодня харчувався сухим кормом, достатньо буде замінити харчування на «для вагітних», у якому вже є ключові вітаміни з мікроелементами.
 • Господарі, які годують звичайними продуктами, повинні проконсультуватися з ветеринаром. Він огляне собаку та розповість про коригування раціону. Основою харчування у будь-якому разі мають бути м'ясні продукти, фрукти, овочі та крупи. Раз на тиждень можна давати пару яєць: жовтки мають позитивний вплив на стан вовни, а білок загалом корисний для організму домашнього улюбленця.

Що ще потрібно знати про догляд за вагітним собакою?

Щодо фізичних навантажень їх також потрібно буде скоригувати. У перші 20-30 днів вагітності допустиме продовження дресирування або звичайного навантаження. Коли пологи наближатимуться, навантаження потрібно зменшити – це стосується різних активностей та прогулянок (вихованцю потрібно набиратися сил). Також домашній улюбленець не повинен контактувати з чужими тваринами, особливо якщо це собаки.

Приблизно за тиждень до пологів варто підготувати місце, постелити нову підстилку. Бажано організувати все це в затишному куточку – у такому разі вихованець відчуватиме захист, коли щенята з'являться на світ. Взимку та спекотним літом вагітні собаки не повинні перебувати на вулиці надто довго – оптимальною температурою для них вважається приблизно +24 градуси.

Більше того, господар повинен зробити все можливе, щоб мінімізувати стрес вагітної собаки. Інакше можуть постраждати цуценята.

Не забувайте про регулярні ветеринарні огляди, оскільки саме вони є запорукою здоров'я суки та цуценят. Як тільки ви помітите перші ознаки вагітності, потрібно відразу звернутися до фахівця, який після проведення огляду розповість, яких змін у поведінці вихованця чекати на господаря, порадить відповідний раціон.

Як проходять пологи у собаки?

Перед пологами собака починає вести себе метушливіше й метатися у пошуках місця. Саме тому, як уже говорилося раніше, краще заздалегідь зайнятися облаштуванням зручного куточка, де вихованець міг би сховатися, а у вас завжди був доступ. Також зберіть аптечку – ветеринар надасть інформацію про списки необхідних речей. Йдеться про різні медикаменти та інструменти.

Коли пологи наближаються, поведінка домашнього улюбленця різко змінюється – він може раптово засипати, то виявляти надмірну активність. За день до пологів спостерігається зниження температури тіла приблизно на 2 градуси. Якщо через півтора дні після падіння температури пологи не починаються, слід звертатися до фахівця.

Після появи цуценя на світло в першу чергу обрізається пуповина, а потім потрібне проведення гігієнічних або реанімаційних процедур, щоб цуценяті було легше дихати.

Таким чином, якщо правильно доглядати вагітного собаку, його майбутнє потомство буде нормально розвиватися, а ймовірність ускладнень під час пологів суттєво знизиться. Відсутність стресів та надмірних фізичних навантажень, збалансоване харчування, регулярні огляди у ветеринара – запорука народження здорових цуценят.

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
100% гарантія якості
100% гарантія якості
14 днів на повернення товару
14 днів на повернення товару
Доставка по всій країні
Доставка по всій країні
Самовивіз з магазину
Самовивіз з магазину