Особливості лікування синдрому Кушинга у собак

Категорії

Організм собаки - досить складна система з величезною кількістю біохімічних процесів, від яких багато в чому залежить інтелект та фізичні здібності, а також загалом загальний розвиток вихованця. Якщо органи внутрішньої секреції функціонують належним чином, гормональний фон буде в хорошому стані, що позитивно позначиться на здоров'ї домашнього улюбленця, його психоемоційному розвитку й навіть тривалості життя. Якщо ж ендокринна система працює зі збоями, згодом може утворитися синдром Кушинга у собак

Що потрібно знати про синдром Кушинга?

Йдеться про хвору патологію, що передбачає втрату гіпофізом контролю вироблення наднирковими залозами внутрішньої секреції гормону стресу під назвою кортизол. Якщо ця гормональна речовина перебуває в надлишку, відбувається активізація обміну речовин собаки, організм працює на межі можливості, через що він швидко виснажується і може спровокувати смерть.

Симптоматика захворювання

Помітити симптоми синдрому Кушинга у собак не важко. Основні ознаки захворювання проявляються у вигляді:

 • Сильної спраги – вихованець починає споживати дуже багато води.
 • Надмірно високого апетиту.
 • Частого та мимовільного сечовипускання.
 • Послаблення м'язів у районі живота, через що він починає провисати.
 • Випадання вовни – сверблячка при цьому відсутня.
 • Витончення, пігментації шкірних покривів.
 • Прискореного та шумного дихання.
 • Зміни поведінки у бік млявості та слабкості.
 • Порушення рухової координації.

Необхідно розуміти, що вищеописані симптоми виявляються і при інших недугах, тому перед тим, як розпочинати лікування, потрібна діагностика у ветеринарній клініці, після чого лікар поставить діагноз. Діагностичні заходи мають на увазі взяття загального аналізу крові, біохімічного дослідження крові, аналізу сечі (перевірити, чи в нормі вміст білка), рентген з ультразвуковим дослідженням (для визначення наявності пухлини в надниркових залозах), обстеження, що виявляють збої в роботі гіпофіза, а також дексаметазонові тести ( дозволяють зрозуміти, як функціонують надниркові залози).

Способи лікування синдрому Кушинга

Лікування хвороби Кушинга у собак можливе двома способами:

 • Хірургічним. За наявності пухлини знадобиться хірургічне втручання, що передбачає видалення надниркової залози. Якщо проблеми спостерігаються з двома наднирниками, необхідно видалити обидва органи, а коригувати гормональний фон вихованця протягом усього наступного життя будуть спеціальні ліки.
 • Медикаментозним. В даному випадку собаці дають лікарські препарати, спрямовані на зниження кортизолу в крові. Необхідно суворо дотримуватись дозування – інакше рівень кортизолу може стати надто низьким.

Відмінним препаратом є Веторил. Він чудово справляється із завданням локалізації та контролю розвитку синдрому Кушинга. Даний засіб регулює вироблення кортизолу та значно покращує стан вихованця. Приймати пігулки потрібно перорально з кормом раз на добу. Що стосується дозування, то воно залежить від маси тіла вихованця. Препарат характеризується швидким всмоктуванням у кров та виведенням з організму протягом доби.

Хвороба Кушинга у собак лікується не лише гормональною терапією. Необхідно також зменшити тиск, нормалізувати роботу серця, шлунково-кишкового тракту, імунітету.

Одна з головних ознак того, що домашній улюбленець іде на виправлення, полягає в нормалізації апетиту та споживанні води. Продовжуйте стежити за станом свого собаки, й тоді він радуватиме вас ще довгі роки!

( 4 )
Рекомендовані товари
Швидке замовлення

Для лікування гіпофізного і надниркового гіперадренокортицизму (хвороба Кушинга і синдром) у собак.

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
100% гарантія якості
100% гарантія якості
14 днів на повернення товару
14 днів на повернення товару
Доставка по всій країні
Доставка по всій країні
Самовивіз з магазину
Самовивіз з магазину
Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Telegram Задавайте питання в Viber