Основні причини, чому кішка постійно нявкає

Категорії

Нявкання є характерною особливістю всіх вусатих вихованців, але якщо домашній улюбленець видає такі звуки занадто часто, багато господарів починають нервувати й злитися. Однак агресія не приведе ні до чого хорошого – насамперед потрібно зрозуміти, чому кішка постійно нявкає і вжити певних дій залежно від причини.

Чому кішки можуть часто нявкати?

Існує безліч причин нявкання домашніх улюбленців. Серед найпоширеніших варто виділити такі:

  • Голод. Якщо кіт постійно нявкає, він може бути голодним і просить таким чином, щоб його погодували або налили води. Особливо активно вихованці видають звуки в ранковий час, коли вони прокидаються і хочуть поласувати улюбленим кормом.
  • Звикання до нового будинку. Часто кошеня постійно нявкає, коли воно опиняється в новій родині без своєї мами. Протягом кількох днів малюки відчувають страх і розгубленість, тому видають характерні звуки.
  • Прохання допомогти. Іноді домашні вихованці нявкають, якщо у них виникла проблема й вони не можуть її самостійно вирішити. Найбільш поширеними є ситуації, коли вихованець застряг десь або не може спуститися з дерева.
  • Бажання наголосити увагу на собі. Деякі вихованці починають нявкати, щоб господар звернув на них увагу й пограв або поспілкувався. Як показує практика, навіть найнезалежнішим кішкам часом потрібна ласка й спілкування.
  • Захворювання. Якщо кішка весь час нявкає, це може свідчити про наявність у неї проблем зі здоров'ям. Як зрозуміти, що вихованець хворий? Необхідно своєчасно звернути увагу на симптоматику, що підтверджує поганий стан домашнього улюбленця. Це може бути підвищена або знижена температура, глисти, кліщі, спрага, відсутність апетиту, розлади шлунка. Єдиний варіант у такому разі – якнайшвидше звернутися до ветеринарної клініки.
  • Прохання погуляти. Якщо вихованець живе в заміському будинку й звик гуляти, своїм нявканням він може просити випустити його на вулицю. Причому якщо спочатку він видає тихі звуки, то згодом вони посилюються, якщо господар не має реакції.
  • Переляк чи стрес. Як відомо, тварини теж схильні до емоційних переживань, які зазвичай виникають, коли їх перевозять у нові місця, під час ремонтних робіт у квартирі, після кастрації чи стерилізації тощо. При цьому деякі домашні улюбленці можуть поводитися тихо, а інші взагалі не замовкати.
  • Тічка. Своїми гучними криками кішка дає знаки самцям, що знаходяться поруч, про те, що вона готова до парування. Якщо кіт відчуває, що поряд знаходиться самка з течкою, він також починає шуміти.

Що робити, якщо кішка постійно нявкає?

Якщо кішка стала часто нявкати, потрібно зрозуміти, що її турбує. Залежно від тієї чи іншої причини необхідно діяти по-різному – виховати, вилікувати чи виявити свою увагу.

Спочатку необхідно переконатися в тому, що вихованцю нічого не загрожує. Якщо він не має симптомів захворювань, перевірте, чи актуальні вищеописані фізіологічні бажання. Часто проблему можна вирішити, нагодувавши улюбленця або наливши йому воду. При статевих позивах доведеться або перечекати, або каструвати/стерилізувати вихованця.

Спробуйте приділити час коту, погладити його. Якщо тварина страждає від нестачі уваги, варто частіше розмовляти з нею. Незалежно від того, як склалася ситуація, спілкуватися з улюбленцем потрібно щодня. З максимальною теплотою потрібно ставитись до кішки, коли вона нервується або налякана. У такому разі вона почуватиметься у безпеці.

Вдаватися до коригування поведінки необхідно, якщо тварина гіперактивна чи часто маніпулює. Якщо коту постійно хочеться уваги та він має надлишок енергії, бажано купити йому інтерактивні іграшки й щодня грати з ним перед сном. Для боротьби з маніпуляторами є кілька методів: ігнорування чи покарання. Якщо кіт нявкає постійно й на це немає жодної причини, можна зробити йому зауваження, але в жодному разі не кричіть на вихованця.

Окремої уваги заслуговує нявкання у кошенят. Потрібно розуміти, що 2-3-місячні вихованці сильно залежать від мами. Їх нявкання - це сигнал про голод, страх або відсутність уваги. Єдина різниця полягає в тому, що малюки просять допомоги у кішки, а не в людини. Це і є головною причиною того, що після переїзду вони стикаються зі стресом і недовірою ставляться до господаря.

Таким чином, якщо кіт весь час нявкає, не потрібно робити поспішні висновки. Необхідно проаналізувати ситуацію та пам'ятати про те, що деякі симптоми вимагають якнайшвидшого відвідування ветеринара. Ігнорувати таку патологію немає сенсу, тому рекомендується завжди реагувати неї (виняток – явні маніпуляції).

( 2 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
100% гарантія якості
100% гарантія якості
14 днів на повернення товару
14 днів на повернення товару
Доставка по всій країні
Доставка по всій країні
Самовивіз з магазину
Самовивіз з магазину