Чи потрібно стригти кігті вашій кішці?

Категорії

Плануючи завести кота, кожна людина повинна усвідомлювати, що це не просто пухнаста іграшка, а жива істота зі своїми вродженими рефлексами, яка просто не може позбутися інстинктів. Якщо ви побачите сліди подряпин на меблі або шпалерах, не потрібно відразу ж лаяти вихованця. Домашній улюбленець робить це тому, що йому потрібно точити свої пазурі. Цілком не дивно, чому багато господарів задаються наступним питанням: чи потрібно стригти кігті кішці?

Навіщо треба стригти кігті кішкам?

Пазурі є роговим шкірним утворенням, яке росте протягом усього життя. У природному середовищі кішки сточують свої кігтики, забираючись на дерева й просто пересуваючись асфальтом. Домашнім улюбленцям, у свою чергу, доводиться використовувати одвірки та інші покриття з дерева для сточування кігтів. Господарі залишаються обуреними, але мають розуміти, що це цілком природне явище для вусатих тварин.

Може здатися, що кігтеточка легко вирішує проблему, адже саме вона дозволяє вихованцям діяти згідно зі своїми інстинктами, але деякі домашні улюбленці просто ігнорують подібний аксесуар і продовжують роздирати м'які меблі та стіни.

Чи треба стригти кігті коту? Відповідь на це питання є позитивною, адже інакше довгі кігтики вростуть у подушечки лапок, і тварина відчуватиме дискомфорт у процесі пересування.

Як правильно стригти кігті кішкам?

Отримавши відповідь на питання, чи стрижуть кігті кішкам, можна переходити до дій. Якщо ви власник домашніх улюбленців, то з великою часткою ймовірності можете пошкодити кровоносну судину, яка знаходиться в пазурі. В результаті це призводить до рясної кровотечі та проникнення інфекції. Вперше рекомендується звернутися до ветеринара або грумера, щоб подивитися, як відбувається процес, і які дії виконує фахівець. Стрижка пазур виконується не звичайними ножицями або манікюрними кусачками. Необхідно буде придбати спеціальні кігтерези

Найкращий момент для проведення процедури – коли домашній вихованець повністю розслаблений та спокійний. Якщо улюбленець демонструє своє невдоволення, краще почекати якийсь час, адже в іншому випадку у кота ця процедура асоціюватиметься виключно з чимось негативним.

Процедура виконується так:

  • Пальцями однієї руки натискаєте на лапку кішки.
  • Ви зможете помітити кігті, що висунулися, край яких вам і потрібно підстригти.
  • Ваше завдання – не зачепити капіляр (тканина рожевого відтінку). Якщо це сталося, обробіть пошкоджену область перекисом водню або використовуйте квасцовий кровоспинний олівець, а потім обробляйте антисептиками до повного загоєння.

Ви повинні розуміти, що під час стрижки домашній улюбленець не відчуває болю, якщо процедура виконується правильно. Кішка може трохи боятися, але їй точно не боляче. Щоб вихованець легше переносив процедуру, його бажано привчати до неї вже з 2-3 місяців після народження. При відсутності досвіду в стрижці кігтів рекомендується проконсультуватися з ветеринаром, який відповість на питання, що вас цікавлять.

Як часто потрібно стригти кігті кішкам?