Методи профілактики піроплазмозу

Категорії

Напевно, кожен власник собаки, в тій чи іншій мірі, стикався з проблемою захисту вихованця від паразитів. Крім того, що всі ці комахи завдають тварині дискомфорт і часто стають причиною алергії, вони так само є переносниками небезпечних або навіть смертельних захворювань.

Наприклад, блохи можуть заразити тварину стрічковими гельмінтами або нематодами, а комар через свій укус може передати дірофілярій. Кліщі безсумнівно лідирують в цьому списку, і за кількістю переданих захворювань, і по їх швидкоплинності. Кожен погодиться з тим фактом що укус кліща це загалом вкрай неприємна подія, навіть в тому випадку, якщо кліщ не заразний. Але якщо людина досить швидко виявить на собі паразита і самостійно звернеться до лікаря в разі поганого самопочуття, то з собакою все набагато складніше.

В першу чергу на собаці значно важче виявити кліща, особливо якщо мова йде про велику породу з густою шерстю. Так само, цілком природно, що собака не поскаржиться своєму господареві на легке нездужання, і про хворобу свого вихованця Ви дізнаєтеся тільки тоді, коли почнуть проявлятися перші симптоми.

Методи профілактики піроплазмозу. zoohub

Що таке піроплазмоз (бабезиоз) і як з ним боротися?

Піроплазмоз, це захворювання, яке викликається кровепаразитами з роду Babesia, які потрапляють в організм тварини при укусі інвазійного кліща. Після потрапляння в організм, за рахунок активного розмноження паразита відбувається руйнування еритроцитів, вміст загиблих клітин виходить в кровоток, виникає сильна анемія, настає дегенерація печінки, порушується провідність судин на підставі інтоксикації, слідують застійні явища, набряки, ниркова недостатність, порушення серцевої діяльності, колапс , шок і смерть.

Що таке піроплазмоз (бабезиоз) і як з ним боротися? zoohub

Звичайно, розуміючи всі ризики значно грамотніше уберегти свою собаку від піроплазмозу, ніж згодом її лікувати. Тому розглянемо способи профілактики цього захворювання.

Заходи профілактики піроплазмозу

І так, що краще за все використовувати для боротьби з ектопаразитами? Інсектоакарицидні препарати бувають зовнішнього і внутрішнього застосування, до зовнішніх відносяться спреї, краплі на холку і нашийники, до внутрішніх - таблетки. Відрізняються вони між собою діючими речовинами, механізмом і терміном дії.

Найпоширенішим рішенням вже багато років виступають краплі на холку. Але до їх вибору теж важливо підходити з розумом, особливу увагу потрібно звернути на діючі речовини, які використовуються в основі препарату. Найбільш ефективними і часто використовуваними проти кліщів є краплі на основі фіпронілу і перметрину. Але важливо пам'ятати, що перметрин підходить далеко не кожному собаці, для таких порід як Коллі і Шелти він може бути дуже небезпечний. Так само препарати на основі перметрина не підійдуть тим, у кого в будинку крім собаки є ще й кішка, для котів перметрин смертельний.

  • Механізм дії крапель на холку заснований на фізіологічних особливостях шкіри тварин, препарат проникає вглиб до підшкірної клітковини і протягом доби завдяки своїм ліпотропним властивостям речовина поширюється по всьому шкіряному покрову, потрапляючи в сальні залози, епідерміс і волосяні фолікули. Термін дії крапель на холку на основі фіпронілу або перметрину, не перевищує чотирьох тижнів, так як за місяць у тварини повністю змінюється сальний шар шкіри.
  • Спреї діють за тим же принципом, що і краплі, різниця лише в тому, що їх потрібно використовувати значно частіше, тому що концентрація діючих речовин в них нижче. Досить ефективними проти кліщів будуть спреї на основі фіпронілу і пропоксуру.
  • Тривалий захист забезпечить нашийник, він поступово виділяє активні речовини протягом декількох місяців. Кращими діючими речовинами для захисту від кліщів в нашийниках є флуметрин і пропоксур. Термін дії залежить від якості використовуваного матеріалу і препарату в основі нашийника.
  • Таблетки ж працюють трохи інакше, вони відносяться до препаратів системної дії. Після прийому таблетки, діючий компонент потрапляє в кровоносні судини, зв'язується з білками, надходить з потоком крові до тканин і починає працювати. У таблетках використовуються речовини з групи ізоксазолінов, до них відносяться флураланер, афоксоланер і сароланер. Після укусу кліщ помирає протягом трьох - чотирьох годин, до моменту потрапляння зараженої паразитами слини в кров собаки.

Особливе значення, при виборі засобу, має виробник. При покупці неперевіреного препарату дуже високий ризик нарватися на низькоякісні діючі речовини, які не забезпечать тварину надійним захистом.

( 4 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
100% гарантія якості
100% гарантія якості
14 днів на повернення товару
14 днів на повернення товару
Доставка по всій країні
Доставка по всій країні
Самовивіз з магазину
Самовивіз з магазину