
Кошеня в Домі
Коли в будинку з'являється кошеня, його новим власникам належить дізнатися дуже багато нового про правильний догляд за ним. Звичайно добре, коли у людини вже є досвід поводження з котами, або ж пощастило з заводчиками, які не тільки віддали котика з усіма щепленнями і паспортом, а й докладно проінструктували про подальший догляд. Але так буває далеко не завжди.
Отже, вітаемо! Якщо Ви читаєте цю статтю, то нещодавно Ви стали власником маленької буркітливої тваринки або ж готуєтеся до її придбання. Звичайно, що новому мешканцеві, у Вашому домі, обов'язково знадобляться свої умови для комфортного життя, тому є спеціальний список для початківців який допоможе Вам забезпечити вихованця всім необхідним. У Вашому переліку покупок обов'язково повинні з'явиться:
- корм, вітаміни,
- миска для корму,
- миска для води,
- котячий лоток,
- переноска,
- наповнювач,
- спрей для привчання до туалету,
- м'яке місце,
- дряпка,
- когтеріз,
- гребінець (звичайно якщо у Вас не кошеня сфінкса),
- шампунь
- велика кількість різноманітних іграшок.
Так само, необхідно потурбуватися про захист вихованця від паразитів і небезпечних захворювань.
Як правильно підібрати корм для кошеня
Корм потрібно підбирати виходячи з потреб і породних особливостей кошеня. Корми умовно діляться на чотири класи, це:
- економ клас;
- преміум;
- супер-преміум;
- холістик.
Відрізняються вони між собою рівнем вмісту білків і якістю використовуваних компонентів, наприклад, в кормах економ класу буде вкрай не високий вміст білків і жирів, в їх складі будуть превалювати злакові та м'ясо-кісткове борошно. Виходячи з того, що кішка все-таки, хижак, і дуже сумнівно що в її природний раціон буде входити каша, краще підбирати корми класом вище, щоб тварина могла повноцінно рости і розвиватися. Так само в раціон можна ввести вологі корми і ласощі. Не варто додавати до корму натуральне харчування і часто міняти корми, це може погано вплинути на травлення тварини і в майбутньому привести до неприємних наслідків. Маленького кошеня потрібно годувати невеликими порціями, раз в три-чотири години.
У період активного росту і формування імунітету, для більш гармонійного розвитку кошеня, важливо додати в його раціон вітаміни. Вони допоможуть заповнити відсутні елементи, необхідні для повноцінного життя.
Які миски для кошенят бувають
При виборі посуду для кошеняти потрібно враховувати кілька факторів, в першу чергу вона повинна бути виготовлена з якісного матеріалу. Найкраще вибирати металеві або керамічні миски, в пластикових виробах з часом утворюються мікротріщини, в які проникають бактерії. Так само, важлива форма мисок, Брахіцефалам (Перським, Гімалайським, Екзотичним, Шотландським і Британським котам) потрібні широкі і плоскі миски.
Який вибрати лоток для кошеняти
Лоток для кошеня краще підбирати невисокий, щоб йому було зручно туди залазити, наповнювач невеликий, максимально імітуючий звичайний пісок. Для кращого привчання кошеня до туалету можна використовувати або привчаючий засіб, або взяти трохи наповнювача там, де Ви придбали кошеня, це значно прискорить процес.
Навіщо потрібна дряпка в будинку
Дряпка, так само, є дуже важливим атрибутом. Якщо Вам дорогі Ваші меблі, шпалери і інший декор, який може постраждати від гострих кігтиків нового улюбленця, Вам обов'язково потрібно придбати Дряпку для кошеняти. Для того щоб вихованець швидше освоїв новинку, можна використовувати котячу м'яту в сухому вигляді або у вигляді спрею. Когтеріз краще починати використовувати з самого юного віку, тоді у Вас не буде, в майбутньому складнощів з підстриганням кігтиків. Для полегшення завдання, перетворите обрізання кігтів в гру, когтеріз не повинен викликати у кошеняти негативні емоції.
Догляд за шерстю кішки, купати чи не купати
Пухнаста шерсть кошеняти, постійно потребує догляду. За своєю природою кішка дуже охайна тварина, але бувають ситуації, коли купання стає необхідним. Наприклад, в тому випадку, якщо кошеня було принесено з вулиці або взяте з притулку. Більшість котів бояться води, тому, до першого купання потрібно підійти з усією відповідальністю. Не купайте кошеня у ванній, великий простір і глибина можуть налякати тварину і на все життя відвадити від водних процедур.
Найкраще використовувати таз з невеликою кількістю теплої води. Для скорочення стресу, приміщення в якому Ви збираєтеся купати кошеня, потрібно прогріти. Перед миттям, обов'язково, заткніть кошеняті вушка ватою з невеликою кількістю масла, а куточки очей можна змазати вазеліновим маслом.
Голову кішці не можна мити ні в якому разі, якщо забруднення все-таки присутні, їх краще постаратися прибрати вологою мочалкою або ватним тампоном. Для купання кошеня потрібно використовувати тільки ті шампуні, які для цього призначені. Не використовуйте для цих цілей людські засоби, справа в тому, що у нас з кішкою різний РН (кислотно-лужний) баланс шкіри. Рівень РН людини - від 3.5 до 4.5 одиниць, а у кішки від 3 до 7. Після купання важливо замотати вихованця в м'який рушник і уникати протягів. Не потрібно сушити тварину феном, крім того, що фен пересушить шкіру і шерсть, він так само налякає кошеня.
Як привчити кішку до гребінця
До гребінця кошеня, так само як і до когтерізу, потрібно привчати з дитинства. Якщо у Вашого вихованця пухнаста шубка, з часом і без належного догляду на ній можуть почати утворюватися ковтуни. Для того щоб уникнути неприємної процедури вистрігання ковтунів, кошеня потрібно розчісувати хоча б раз в три дні. Крім того, значно зменшиться кількість шерсті в квартирі. Для довгошерстих котів більше підійдуть гребінці з зубцями різної довжини і частоти, для плюшевих британців - пуходер для догляду за підшерстком і видалення зайвих волосків. У разі якщо звичайний пуходер не справляється з густим підшерстком, можна використовувати фурмінатор. Він призначений для вичісування відмерлих волосків підшерстку і ості.
Адаптація кошеня в новому будинку
Переселення в нову оселю може стати для кошеня величезним стресом. У його адаптації на новому місці Вам дуже сильно допоможуть іграшки. Для маленького мисливця ігри мають дуже велике значення, контактні іграшки, наприклад вудочки дражнилки, значно зблизять Вас з вихованцем. Але не потрібно грати з кошеням голими руками, в майбутньому це може відгукнутися подряпинами і болючими укусами.
Захист кошеня від бліх, кліщів і глистів
Якщо Ви принесли кошеня з вулиці або взяли з рук маленького блохастика, перше про що Вам потрібно потурбуватися - обробка нового вихованця від паразитів. Що б грамотно підібрати препарати Вам потрібно знати приблизний вік та вагу кошеня. Спочатку проводять обробку від зовнішніх паразитів.
Для маленького звіря краще використовувати спреї на основі фіпронілу, обробку потрібно проводити в добре провітрюваному приміщенні, при обприскуванні не можна щоб препарат потрапляв на морду. Після того як Ви обробили кошеня спреєм, його потрібно потримати на руках 5-10 хвилин, для того щоб він не облизував себе до повного висихання. Через три дні після обробки від бліх, потрібно обробити кошеня від гельмінтів.
При виборі препарату від глистів важливо знати точну вагу кошеня, найбільш простою в використанні та розрахунку дозування буде суспензія, як правило, вона йде в комплекті зі шприцем і за рахунок приємного солодкуватого смаку, легко вливається в рот тварині. Так само існують спеціальні таблетки, призначені саме для маленьких кошенят, дуже важливо придбати препарат саме для малюків.
Препарати проти глистів даються вранці, за годину до їжі, в цей день не можна давати ніякі молочні продукти. Через чотирнадцять днів потрібно повторити процедуру дегельмінтизації, так як першою дозою препарату можна вбити тільки дорослих паразитів, а через два тижні з яєць, що залишилися в організмі тварини, вилупляються нові гельмінти, яких так само потрібно вивести. Обробка проти бліх проводиться раз на місяць, проти глистів - раз в три місяці. Навіть якщо Ваш улюбленець не виходить на вулицю, не потрібно нехтувати плановими обробками, Ви самі того не знаючи, можете принести на одязі і взутті яйця глистів і бліх.
Які щеплення потрібні кошеняті
Після того як Ви повністю вивели всіх паразитів, вигодували вимили і вичісали нового вихованця, потрібно задуматися про його захист. Як і у людей, у котів є досить небезпечні вірусні захворювання, вони важко піддаються лікуванню, особливо в юному, уразливому віці, на етапі формування імунітету. Найбільш поширеними є ринотрахеит, кальцівіроз і панлейкопения. Ці захворювання можуть не тільки залишити неприємні наслідки, а й забрати життя маленького звіря. Щоб уникнути цих неприємностей, як і людям, котам проводять вакцинацію.
Коли проводити першу вакцинацію кошеня
Перша вакцинація проводиться тільки у ветеринарній клініці, тому що невідомо як відреагує організм кошеня на препарат. Вакцина містить в собі ослаблений вірус небезпечного захворювання, що змушує організм виробляти імунні тіла і самостійно вчиться боротися з цим вірусом. Вакцинація не дає гарантії що тварина не захворіє, але в разі хвороби імунітет кішки не дасть захворюванню розвинутися. Вакцинувати кошеня можна вже з восьми тижневого віку, через два тижні після першого уколу, проводиться ревакцинація для закріплення результату.
Від чого вакцинують котів щорічно
Наступні вакцинації проводяться раз на рік в один і той же день, з максимальною погрішністю в два-три дні. У разі якщо Ви пропустили планову вакцинацію, вона проводиться з повтором як в перший раз. Вакцина від сказу колеться котам вже в дорослому віці, після року, якщо є така необхідність. Важливо пам'ятати, що перед вакцинацією тварина повинна бути повністю здорова і без паразитів, які сильно послаблюють внутрішні ресурси організму.
Якщо дотримуватися цих простих правил і регулярно балувати свого улюбленця, він обов'язково відповість Вам ласкою, відданістю і справжнім коханням.
Профілактика та лікування блошиного алергічного дерматиту собак та котів. Обробка тварин препаратом забезпечує захист тварин від бліх до 3-х місяців у собак та до 2-х місяців у котів. Тривалість захисної дії проти ураження кліщами до 1 місяця у собак та котів.
Frontline Spray призначений для лікування домашніх тварин від паразитарних інвазій і забезпечує тривалі, ефективні дії по знищенню блох і кліщів на вашому коту або собаці. В основному, популяції блох зустрічаються в навколишньому середовищі в різних умовах: це можуть бути приміщення, домашні тварини, які вже були оброблені або ще не оброблялися різними препаратами.
Допомагає підтримувати здоровий розвиток зору і мозку за допомогою таких необхідних поживних речовин, як ДГК.



