Кальцивіроз – небезпечне захворювання для кішок

Категорії

Кальцивіроз у кішок є гострою інфекцією, яка за відсутності лікування може призвести до смерті. Захворювання призводить до запалення очей, слизової оболонки ротової, а надалі вражає органи дихання. Якщо провести противірусну вакцинацію, а також дотримуватись грамотної програми лікування, вдасться відновити здоров'я домашнього улюбленця.  

Причини кальцивірозу у котів

Кішки можуть заразитися кальцивірозом різними способами. Коли це відбувається, мікроорганізми починають розмножуватися у слизових оболонках ротової порожнини, кон'юнктивах, тканинах дихальних органів. Вихованці, що підхопили інфекцію, є небезпечними для інших, оскільки зараза активно передається через носові, очні та ротові виділення. Наприклад, коли домашній улюбленець чхає, бактерії можуть розлетітися на скільки метрів. Нерідко вихованець заражається від підібраного на вулиці котика, який страждає від захворювання.

Найчастіше кальцивіроз передається у вигляді прямого контакту з інфікованим вихованцем, повітряно-краплинним шляхом, і навіть через аксесуари як миски, лотка, іграшок. Інфікування відбувається, коли кіт вдихає бактерії ротом або носом, у рідкісних випадках зараза може передаватися з екскрементами ураженого кота.

Як показує практика, власникам складно зрозуміти, чи є у них патогенні мікроорганізми. Це істотно підвищує ймовірність того, що зараза пошириться у процесі в'язки, у громадських місцях. Якщо заражений перебуває у приміщенні коїться з іншими котами, вони заразяться навіть у тому випадку, якщо їсти з однієї миски.

Важливо розуміти, що інфікування кішки не становить небезпеки для людини та собак. Йдеться про специфічну інфекцію, від якої страждають лише коти.

Симптоматика захворювання

Симптоми кальцівірозу у кішок багато в чому залежать від віку вихованця, стану його здоров'я, імунної системи тощо. Перші кілька днів після зараження недуга не дається взнаки, потім з'являються перші ознаки кальцивірозу. Тривалість гострого періоду хвороби становить від 2 до 3 тижнів. Вихованець страждає від:

 • Виразки на слизових ротової порожнини, носа і язика. В області рота з'являється вологість, слиновиділення стає ряснішим.
 • Чихання, кашлю.
 • Апатичного та млявого стану, слабкості.
 • Погіршення апетиту, через що кішка починає худнути.
 • Висока температура, яка може досягати 40 градусів.
 • Тяжкого дихання, хрипів, задишки.
 • Кульгавці.

До деяких із вищеописаних симптомів господарі не ставляться з побоюванням. Якщо вони бачать рани на язику, то вважають, що кішка просто порізалася об кісточку, а якщо вона шкутильгає, то списують це на травми під час бігу.

Для точної діагностики захворювання недостатньо звернути увагу на всі ознаки. Потрібна здавання загального аналізу крові. Якщо у вихованця кальцивіроз, кількість лейкоцитів буде значно знижена. Для виявлення вірусу в лабораторіях та ветеринарних клініках зазвичай береться мазок із ротової порожнини, носа або слизової ока.

До чого може спричинити запущений кальцівіроз?

Кальцивіроз має вкрай негативний вплив насамперед на органи дихання. Інфікований вихованець страждає від сухого кашлю, хрипів під час дихання. Запущений кальцівіроз є небезпечною недугою, яка може спровокувати серйозні ускладнення: запалення бронхів та легень. Також бактерії можуть проникнути у оболонки мозку.

Особливості лікування кальцивірозу у котів

Програма лікування кальцивірозу багато в чому залежить від того, як протікає захворювання та які у кішки індивідуальні особливості організму. Терапія має бути комплексною. В обов'язковому порядку використовуються ліки при лікуванні кальцивірозу у котів. Йдеться про:

 • Антибіотики широкого спектра дії.
 • Знеболювальні, жарознижувальні, протизапальні.
 • Імуностимулятори.
 • Противірусні.
 • Підтримуючу терапія, щоб не допустити зневоднення.
 • Вітамінні комплекси.

Також дозволяється використання народних засобів. Наприклад, під час лікування кальцивірозу у кішок можна давати вихованцю заспокійливий ромашковий чай, але це не означає, що варто відмовлятися від медикаментозного лікування, яке призначив ветеринар.

Що потрібно від господаря?

Головне завдання господаря – зробити все можливе, щоб його вихованець знаходився в максимально комфортних умовах. Необхідно підготувати домашнього улюбленця затишне місце, де він зможе відпочивати. Важливо регулярно провітрювати приміщення, але протягів при цьому не повинно бути.

Потрібно забезпечити кішці доступ до чистої води кімнатної температури і щодня міняти її. Також варто внести зміни до раціону харчування і давати домашньому улюбленцю рідку теплу їжу, знизивши при цьому добову калорійність. Непоганим варіантом може бути бульйон із подрібненим м'ясом. Якщо кішка цурається їжі, доведеться годувати її примусово, використовуючи шприц без голки.

Щодня проводиться санація носа, рота, очей. Ротова порожнина поряд з яснами та язиком обробляються ватним диском, який попередньо змочується антисептиком, щонайменше тричі на день. Для обробки виразок використовується Мірамістін. Для очищення носа застосовуються спеціальні спреї, а очі обробляються антибактеріальними краплями та мазями.

Профілактика захворювання

Кальцивіроз виліковний, але це не скасовує того факту, що йдеться про серйозне захворювання, яке краще запобігти, ніж потім лікувати його. Для зниження ймовірності інфікування необхідно зробити щеплення кішці від кальцівірозу. Воно не здатне повністю захистити від недуги, оскільки постійно з'являються його нові штами. При цьому після щеплення навіть при захворюванні лікування пройде набагато швидше та без ускладнень.

Інші профілактичні заходи полягають у збалансованому годуванні, застосуванні вітамінно-мінеральних комплексів, обов'язкових гігієнічних процедур. Якщо дотримуватися вищеописаних правил, ви забезпечите вихованцю надійний захист від кальцивірозу.

( 5 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
100% гарантія якості
100% гарантія якості
14 днів на повернення товару
14 днів на повернення товару
Доставка по всій країні
Доставка по всій країні
Самовивіз з магазину
Самовивіз з магазину