
Як лікувати кокцидіоз у собак?
Тварини, як і люди, теж можуть страждати від інфекційних захворювань травного тракту. Найпоширенішою недугою є кокцидіоз у собак – саме він найчастіше зустрічається у домашніх улюбленців.
Чому собаки хворіють на кокцидіоз?
Зазвичай збудники кокцидозу вражають організм вихованця у разі, якщо він слабкий імунітет. Проблеми з імунною системою виникають через:
- Некоректне або недостатнє живлення. Якщо тварина не отримує необхідну кількість мінералів із вітамінами, можуть виникнути проблеми.
- Зміни раціону, корми. Організм стикається зі стресом через необхідність адаптації до нових умов.
- Перехід від годування груддю до кормів. Молоко сук містить речовини, які забезпечують захист цуценят від різноманітних захворювань.
- Стресових ситуацій. Може змінитися господар, місце проживання тощо.
- Переохолодження тіла. Цьому сприяє як холод, а й протяги.
- Антисанітарні умови проживання. Такі місця вкрай оптимальні для розмноження та поширення спор кокцидіозу.
- Зараження глистами. Паразити негативно впливають на імунну та багато інших систем організму.
- Інфекційні захворювання. Організм вихованця починає боротися з однією недугою і стає більш уразливим до інших хвороб.
Якщо собака перенесла кокцидіоз, у неї буде вироблений імунітет до цієї недуги. Проте суперечки хвороби можуть залишитися довгі роки, а тварина стане її носієм.
Симптоматика захворювання
Кокцидіоз у собак починає виявлятись через 3 дні-2 тижні після зараження. Цуценята часто переносять гостру форму захворювання, а дорослі вихованці – хронічну. Симптоми кокцидіозу у собак виявляються в:
- Млявості, пригніченому стані.
- Підвищенні фізичної температури.
- Калі з кров'яними слідами, проносом.
- Блювоті.
- Метеоризмі.
- Збільшенні обсягів живота.
- Виснаженні.
- Зневодненні.
- Схвильованості та тьмяності вовни.
- Порушенні нервової системи у вигляді судом та м'язового тремтіння.
- Анемії слизових.
Кокцидіоз собак перетікає у хронічну форму, якщо не лікувати гостру. Ознаки недуги з'являються, коли руйнується переважна більшість кишкових клітин. Їм не вистачає часу на відновлення, через що проявляються інші симптоми. Мова йде про:
- Чергування проносу та запору.
- Швидку втрата ваги.
- Вторинні захворювання.
- Некроз слизових.
Как вилікувати кокцидіоз?
Основне завдання лікування кокцидіозу у собак – знищити паразитів та усунути наслідки, які вони викликали. Найчастіше терапія має на увазі застосування антибіотиків. До багатьох з них збудник несприйнятливий, тому потрібно уважно підходити до вибору препарату.
Якщо недуга протікає у тяжкій формі, потрібна госпіталізація та лікування у стаціонарних умовах. Водно-сольовий баланс відновлюється за допомогою крапельниць. З урахуванням того, які симптоми простежуються у вихованця, ветеринар призначення різні ліки на кшталт:
- Протизапальних.
- Гепатопротекторів, які відновлюють клітини печінки.
- Антигельментиків проти глистів.
- Аналгетиків та спазмолітиків.
- Антидіарейних та протиблювотних.
- Імуномодуляторів, які відновлюють роботу імунної системи.
Окремої уваги заслуговує препарат Кокци-стоп. Це антикокцидний лікарський засіб, що діє в якому є толтразурил. Він має широкий кокцидіоцидний вплив та ефективно знищує паразитів, не дозволяє їм розмножуватися, блокує їх дихальні ферменти.
Профілактика кокцидіозу
Основою профілактики є дотримання суворої гігієни. Ооцисти здатні продовжувати поширюватися навіть попри несприятливі умови. Вони не бояться низької температури та навіть морозу. Дезінфікуючі засоби також не завжди допомагають. При високій температурі та спалюванні ооцисти гарантовано знищуються. Тому профілактичні заходи полягають у:
- Найшвидшій ізоляції зараженого вихованця.
- Обробці приміщення (для цього застосовується дезрозчин на хлорі), де знаходився хворий собака.
- Спалюванні фекалій.
- Стеженні за тим, щоб тварини не з'їли фекалії один одного.
- Дегельмінтизації та підтримці імунітету.
Також потрібно давати тварині якісний збалансований корм і регулярно напувати його свіжою водою. Не забувайте про необхідність ретельного прибирання місця вихованця – воно завжди має бути чистим. Регулярний догляд за собакою та дотримання правил гігієни дозволить знизити ймовірність зараження вихованця.
Якщо домашній улюбленець все ж таки заразився, ваше головне завдання - не допустити, щоб кокцидіоз у цуценят і дорослих собак перетік у хронічну форму, адже в такому випадку лікування буде більш тривалим і не факт, що вдасться повністю позбутися недуги.
Кокцистоп призначають телятам, ягнятам, козенятам, поросятам, цуценятам собак та хутровим звірям для лікування й профілактики кокцидіозів.
Диклазуріл, який входить до складу препарату «Солікокс», відноситься до малотоксичних речовин. Він діє на всі види кокцидій у птахів
Високоефективна профілактика і лікування кокцидіозів.



