Як діагностувати та лікувати цукровий діабет у собак?

Категорії

Цукровий діабет у собак виникає, коли порушується обмін речовин. Це призводить до підвищення рівня глюкози у крові та проблем її засвоєння – з часом починається вуглеводне голодування, а також спостерігається погіршення стану організму. Саме час дізнатися, як лікувати діабет у собак і що для нього є характерним.

Що потрібно знати про цукровий діабет у собак?

Це захворювання є метаболічною патологією. Обмінні процеси, що протікають в організмі тварини, порушуються, що сприяє підвищенню рівня глюкози – саме вона за правильним засвоєнням організмом стає енергетичним джерелом. Діабетики страждають на підвищений рівень глюкози, але організм не отримує його. У результаті настає стан вуглеводного голодування і, як наслідок, організм виснажується.

Діабет може викликати одну або відразу дві патології:

 • Підшлункова залоза не справляється із завданням вироблення достатньої кількості інсуліну або зовсім не здатна виробляти його.
 • З виробленням гормону немає проблем, але клітини відмовляються сприймати його, тому глюкоза не засвоюється організмом.

Є кілька порід, які більше схильні до вищеописаної недуги. Йдеться про такс, мопсів, пуделів, біглів, самоїдів і деяких тер'єрів. Найчастіше захворювання проявляється у віці 7-8 років, але може спіткати й в будь-який інший час.

Причини цукрового діабету у собак

Під час діабету у вихованця порушено обмін речовин, а рівень глюкози в крові підвищений. Це відбувається через те, що підшлункова залоза не здатна до вироблення достатньої кількості інсуліну або перестає секретувати. В результаті клітинам організму не вдається отримати гормон, він перестає засвоювати глюкозу. Наслідком є ​​сильне виснаження та загальна слабкість.

Причини діабету у собак часто пов'язані з:

 • Зайвою вагою, ожирінням.
 • Проблемами підшлункової залози.
 • Зміною гормонального фону під час вагітності, тічки, терапії.
 • Незбалансованим раціоном.

Варто відзначити, що суки стикаються із захворюванням частіше за кобелів.

Симптоми цукрового діабету у собак

Симптоми цукрового діабету у собак виявляються в:

 • Жазі. Собака починає дуже багато пити, оскільки організм виводить зайву глюкозу із водою.
 • Частому сечовипусканні. Так як собака починає багато пити, вона частіше хоче погуляти або справляє потребу прямо в приміщенні.
 • Втраті ваги. Організм не справляється із завданням правильного розщеплення поживних речовин, тому домашній улюбленець худне.
 • Збільшенні апетиту. Клітини перестають отримувати достатньої кількості глюкози, і організм сигналізує необхідність прийняття їжі.

Згодом ознаки діабету у собак виявляються активнішими й виражаються в:

 • Слабкості.
 • Відмові від їжі.
 • Млявості, небажанні виходити на прогулянку.
 • Блювоті, нудоті.

Якщо не розпочати лікування діабету у собак, надалі зі здоров'ям вихованця можуть початися серйозні проблеми у вигляді збільшеної печінки, нападів, катаракти, ниркової недостатності, інфікування сечовивідних шляхів.

Діагностика цукрового діабету у собак

Діагностика діабету у собак є комплексним процесом, який вимагає проведення кількох досліджень, що складаються з:

 • Рентгена, ЕКГ, УЗД.
 • Аналізу крові.
 • Аналізу сечі на ацетон.
 • Біохімічному аналізу крові.
 • Дослідження кислотно-лужного балансу.
 • Аналізу на гормони.
 • Визначення рівня глюкози.

Оптимальним часом для здавання аналізів є ранок. Вихованець повинен бути голодним і не їсти останні 9 годин. Якщо цукор у крові вийде за межі 27 ммоль/л, це свідчить про небезпечне захворювання, яке має лікуватись ветеринарним лікарем. Також не варто забувати про важливість регулярних прогулянок із собакою та забезпечення їй постійного доступу до чистої води.

Чи можна вилікувати цукровий діабет у собак

Лікування цукрового діабету у собак має призначатися виключно ветеринарним лікарем – ендокринологом. Терапевтична програма багато в чому залежатиме від того, в якій формі протікає недуга.

Вилікувати літнього пса з ожирінням, який страждає на початковій стадії діабету, можна, змінивши його дієту і знизивши масу тіла. Також потрібні лікарські засоби, наприклад, інсулін. Якщо йдеться про сук, їх слід стерилізувати, щоб жіночі статеві гормони не ускладнювали підбір оптимальних доз інсуліну.

При первинному цукровому діабеті застосовувати інсулін потрібно довічно, і якщо він вторинний, застосування можна обмежити. Дозування підбирається в залежності від того, яка у тварини вага й чим її годують.

Чим годувати собак, які страждають на діабет?

Діабет підвищує рівень цукру в крові, тому господар повинен подбати про повільне й рівномірне надходження глюкози в кров. Інакше організму не вдасться впоратися із зайвою глюкозою. Меню собаки при діабеті складається таким чином, щоб вихованець залишався худим, адже чим він товстіший, тим гірше клітини організму сприйматимуть інсулін.

Дієта при діабеті у собак має на увазі додавання до раціону продуктів з низьким відсотком цукру й великою кількістю білка. Відразу варто відмовитись від солодкого, випічки, жирного, консервів. Також вихованцю не можна давати родзинки, часник, білий рис, кукурудзяне та пшеничне борошно, виноград. Для здоров'я собаки-діабетика такі продукти становлять велику небезпеку.

Профілактика захворювання

Профілактика цукрового діабету у собак не є чимось складним: необхідно на регулярній основі відстежувати стан здоров'я вихованця та вживати певних дій, якщо відбуваються зміни. Також варто пам'ятати про важливість контролю ваги, своєчасну стерилізацію самок, достатню фізичну активність, постійні прогулянки на свіжому повітрі і, що найголовніше, про правильне харчування. Цукровий діабет не є вироком. Якщо швидко виявити симптоми й відразу звернутися до ветеринарної клініки, слідувати призначеному лікуванню, вихованець зможе прожити довгі роки!

( 2 )
Рекомендовані товари
Швидке замовлення

Діабетичний сухий корм для дорослих собак з захворюванням на цукровий діабет. Сприяє регуляції рівня глюкози в крові після вживання корму. Містить високий рівень білка для підтримання оптимальної м'язової маси. Характеризується зниженим рівнем крохмалю в своєму складі.

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
100% гарантія якості
100% гарантія якості
14 днів на повернення товару
14 днів на повернення товару
Доставка по всій країні
Доставка по всій країні
Самовивіз з магазину
Самовивіз з магазину