Що робити, якщо собака поранився?

Категорії

Існує безліч способів, як собака може поранитися: йому наносять травму колючі рослини, гострі гілки, суха трава, розбите скло й так далі. Більше того, вихованці можуть конфліктувати один з одним та кішками, що також часто закінчується пошкодженням шкірних покривів. Нерідко причиною травмування стають транспортні засоби, під колеса яких потрапляють тварини.  

Якщо рана у собаки досить важка, зупинити кровотечу складно, а поверхня має серйозні дефекти (потрібно зашивати шкіру), тоді єдиним правильним рішенням буде звернення до ветеринара. А якщо ні, то ваш домашній улюбленець може зіткнутися з сумними наслідками. Незагоєна рана у собаки з часом запалюється, а в області ураження утворюється гній. Вилікувати її буде набагато складніше, тому рекомендується своєчасно надавати першу допомогу та вживати інших дій.

Поширені рани у собаки

Рани у собаки умовно можна поділити на кілька типів. Мова йде про:

 • Насади й подряпини. Вони виникають, якщо вихованець зачіпає гострі предмети, рослини або внаслідок активного чесання. Деякі домашні улюбленці пошкоджують шкіру після викушування бліх або спроб порятунку від ковтунів.
 • Порізи. Найчастіше виникають, коли собака контактує з чимось гострим. Нерідко вихованці, яким дають кісточку, починають активно гризти її і ріжуть свою пащу про гострий кінець.
 • Укуси інших тварин. Саме цей тип ран часто починає гноитися, оскільки він відразу був забруднений слиною та іншими виділеннями з пащі іншої тварини.
 • Занози. Вони вражають лапу під час прогулянки тварини на вулиці. У деяких випадках скалки з'являються мовою або щоками вихованця, якщо він гризе дерев'яні меблі.
 • Аварії, нещасні випадки. Як показує практика, такі ситуації становлять найбільшу загрозу життю вихованця.

Необхідно розуміти, що робити спроби лікування в домашніх умовах потрібно лише за наявності поверхневих пошкоджень – гнійна рана у собаки та інші серйозні дефекти потребують ветеринарного втручання.

Як обробити різні типи ран у собаки?

Залежно від того, чому з'явилася відкрита рана у собаки, наскільки серйозними є наслідки травмування, лікування може бути різним. Обов'язково проконсультуйтеся з кваліфікованим ветеринаром – він допоможе з підбором препаратів, дозування та частоти застосування. При цьому слід знати про правила надання першої допомоги.

Обробка поверхневої рани

Якщо рана на лапі у собаки або іншій частині тіла неглибока й незначна, можна спробувати її обробку в домашніх умовах без сторонньої допомоги. З великою часткою ймовірності вона загоїться, а ускладнення не з'являться:

 1. Після надягання рукавичок або промивання рук антисептиком акуратно видаліть бруд та сторонні тіла з поверхні. Якщо потрібно, скористайтесь пінцетом.
 2. Обробіть ватний диск розчином Хлоргексидину, кілька разів доторкніться до місця пошкодження.
 3. За допомогою ножиць видаліть шерсть у ділянці рани, після чого використовуйте антисептик для обробки країв.
 4. Зав'яжіть місце поранення бинтом або марлевою пов'язкою.

Зупинити дрібні кровотечі можна за допомогою перекису водню. При невеликій кровотечі рекомендується перев'язати бинт туго. Якщо вихованець не дозволяє виконати обробку, надягніть намордник і попросіть другу людину утримати його або відверніть ласощами.

Обробка глибокої та великої рани (незабрудненої)

Глибока рана у собаки обробляється так:

 1. Видаляється вовна в області травми. Попередньо вона змащується спиртом чи йодом. До рани не торкайтеся, щоб собаці не було боляче.
 2. Зстригаються волоски - вони не повинні потрапити в рану.
 3. Накладається щільна туга пов'язка, після чого потрібно звернутися до ветеринара для усунення наслідків.

Обробка глибокої та великої рани (забрудненої)

У цьому випадку робляться такі дії:

 1. Рана очищається за допомогою перекису водню. Якщо її немає, підійде холодна чиста вода.
 2. Краї обробляються йодом, зеленкою.
 3. Місце поразки перев'язується бинтом.
 4. Потім необхідно звернутися до ветеринара.

Обробка порізу лапи

Досить поширений тип рани. Перша допомога в цьому випадку має на увазі:

 1. Промивання рани за допомогою дезінфікуючого розчину.
 2. Обробка країв ураженої області перекисом, йодом, зеленкою.
 3. Накладання тугої пов'язки з ватним тампоном.

Чим обробити уражену зону?

Після надання першої допомоги потрібно показати вихованця ветеринару - він підкаже, чим надалі обробляти рану. Досить поширеною маззю є Дивопрайд. В основі її складу – Коллагеназа. Це фермент протелітичної дії. Він сприяє розщепленню білків, розплавляє струпи (затверділі шари крові та мертві тканини, що закривають шкірні дефекти). Дана мазь ефективно очищає рани, не дає розвиватися інфекціям, а також прискорює відновлення. Якщо рана у собаки не гоїться, ця мазь з великою ймовірністю зрушить лікувальний прогрес з мертвої точки.

Окремої уваги заслуговує мазь Ветмеколь при інфікованих ранах. Йдеться про комбінований препарат, який має антибактеріальний, репаративний та протизапальний ефект. Хлорамфенікол, один з компонентів мазі, має антимікробну властивість. Метилурацил, у свою чергу, сприяє прискоренню процесів клітинної регенерації, характеризується протизапальним ефектом та загоює рани. Якщо у собаки загноїлася рана, цей препарат також можна використовувати, оскільки його антибактеріальна дія буде збережена. Дана мазь досить швидко проникає у пошкоджені тканини, не впливаючи на біологічні мембрани.

Які дії не слід робити?

Як уже говорилося раніше, якщо собака травмувалася, необхідно надати першу допомогу. При цьому не можна:

 • Робити спроби самостійно видалити великі уламки. Інакше може виникнути сильна кровотеча.
 • Дозволяти тварині вилизувати уражену зону. Якщо собака лиже рану на лапі, нічого хорошого це не приведе, оскільки слина вихованця містить бактерії, які після попадання в уражене місце почнуть розмноження. У результаті підвищиться ймовірність нагноєння.
 • Використовувати вату. Тонкі волокна залишаються на тканинах і стають ще одним місцем, де може розмножуватися патогенна мікрофлора.
 • Накладати джгут. Ви можете перетиснути не артерію, а вену, через що кровотеча стане сильнішою.

Звернення до ветеринару

Навіть якщо ви вважаєте, що рана несерйозна, краще все одно звернутися до ветеринара й проконсультуватися з ним, адже якщо ви зробите щось неправильне, надалі може виникнути запалення та абсцеси.

Відкрита рана вимагає накладання швів – без знеболювання у вигляді уколу чи наркозу тут не обійтись. Для лікування гнійних ран обов'язково призначаються антибіотики – вони значно знижують ймовірність зараження крові.

Таким чином, якщо ваш собака поранився, необхідно надати йому мінімальну першу допомогу й відразу звернутися до ветеринара, який допоможе вихованцю відновитися в найкоротші терміни.

( 2 )
Рекомендовані товари
Швидке замовлення

Мазь для зовнішнього застосування призначена для лікування коней, собак, кішок, декоративних кроликів і шиншил при інфікованих ранах, опіках, гнійно-запальних процесах, тризинах шкіри, обмороженнях, виразках, які довго не гояться.

0 грн
Ціна 50 грн
Швидке замовлення
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
100% гарантія якості
100% гарантія якості
14 днів на повернення товару
14 днів на повернення товару
Доставка по всій країні
Доставка по всій країні
Самовивіз з магазину
Самовивіз з магазину