Що робити, якщо собака надмірно линяє?

Категорії

Зміна вовни - це цілком природний і обов'язковий процес у житті будь-якого собаки незалежно від того, якої він породи. Коли линяння завершується, вовна вихованця починає блищати, стає набагато м'якшою і шовковистою. При цьому іноді линяння у собак може бути надмірним – у таких випадках господар повинен знати, які дії робити.

Що являє собою линяння?

Про здоров'я домашнього улюбленця багато говорить те, в якому стані знаходиться його шерсть. Блискуча і доглянута шкіра свідчить про прекрасну фізичну форму вихованця. Якщо ж волоски є тьмяними та кудлатими, значить є певні проблеми. Волосяний покрив виконує досить важливу функцію – він забезпечує захист від паразитів, тому доглядати його потрібно відповідним чином.

Досвідченим господарям добре відомо: собака линяє двічі на рік – в осінній та весняний сезон. Цей процес триває приблизно два тижні. За цей час вихованець «скидає» відмерле волосся. Під час линяння варто щодня вичісувати вихованця двічі на день. Якщо порода довгошерста, рекомендується відвідувати собачого перукаря. Але іноді собака сильно линяє цілий рік. Чому це відбувається?

Чому у собак може активно випадати шерсть?

Є ряд причин надмірної линяння у собак:

  • Алергія. У багатьох домашніх улюбленців випадання вовни стає результатом алергії на один із компонентів складу корму, який купує господар.
  • Паразити. Якщо собака дуже сильно впливає, можливо, він уражений кліщами, бліхами. Випадання вовни також може бути пов'язане з підшкірними паразитами (йдеться про саркоптоз, демодекоз).
  • Інфекції шкірних покривів, спричинені бактеріями. Найчастіше до цієї групи недуг входить піодермія зі стафілококовою інфекцією.
  • Нестача цинку. Якщо в організмі собаки не вистачає цинку, її шкіра твердіє, з'являються лусочки, зокрема, в області морди, носа, ліктів.

У вищеописаних випадках у собаки не просто сильно линяє шерсть, але і можуть з'явитися додаткові симптоми у вигляді апатії, відмови приймати їжу, блювання і проноси, високої температури, почервоніння, висипів, дерматиту, сильної сверблячки. Дані ознаки – це серйозна нагода, щоб якнайшвидше звернутися до ветеринара.

Що робити, якщо собака надмірно линяє?

Якщо шерсть у вихованця линяє строго двічі на рік, господареві можна не переживати й не звертатися до ветеринара для призначення терапії – достатньо правильно доглядати вовну. Якщо ж вона випадає постійно, причина може полягати у тих чи інших захворюваннях. У таких випадках найкращим рішенням стане звернення до ветеринарної клініки. Фахівці оглянуть вихованця, при необхідності візьмуть аналіз крові, калу, зіскрібки шкіри. Далі буде призначено терапевтичну програму.

Незалежно від того, чому у собаки дуже сильно лізе вовна, господареві варто скоригувати раціон харчування домашнього улюбленця, доповнивши його комплексами з вітамінів, що стимулюють зростання вовни. Йдеться про вітаміни В, D, Н, F, амінокислоти. Окремий акцент варто зробити на лляній олії, печінці яловичини, м'ясі барана, молочній сироватці – у цих продуктах містяться необхідні вітаміни.

Тепер ви знаєте, що робити, якщо дуже сильно линяє собака. Не забувайте про те, що як мінімум два рази на рік чотирилапий друг може завдавати деяких незручностей. Це з процесом заміни старої вовни на нову. Будь-який господар повинен зробити все можливе, щоб цей період був перенесений вихованцем без стресу. За надмірного линяння найкращим рішенням стане звернення до ветеринарного фахівця, який після обстеження призначить ефективне лікування.

( 2 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
100% гарантія якості
100% гарантія якості
14 днів на повернення товару
14 днів на повернення товару
Доставка по всій країні
Доставка по всій країні
Самовивіз з магазину
Самовивіз з магазину