Що робити, якщо кішка часто чхає?

Категорії

Чихання є природним рефлексом, який притаманний для будь-якого ссавця – з його допомогою організм усуває подразник, що потрапляє у дихальні шляхи. Якщо ваш домашній улюбленець чхнув, не варто одразу панікувати: у цьому немає нічого страшного. Однак якщо кішка часто чхає, необхідно буде з'ясувати, чому це відбувається, після чого вжити певних дій.

Чому кішка може часто чхати?

Причини, чому кіт часто чхає, можуть бути досить нешкідливими, так і дуже небезпечними для життя вихованця. Мова йде про:

 • Високий вміст пилових частинок. Якщо довгий час не прибиратися в приміщенні, домашній улюбленець може почати чхати. Також проблема має місце бути під час ремонту, коли в повітрі витають частинки сухих сумішей.
 • Алергічну реакцію. У повітрі з'являються алергени, через які кішка чхає. Найчастіше причина пов'язана з побутовою хімією, пилком, ароматизаторами, парфумами. У такому випадку вихованець також стикається зі сльозотечею, висипом, свербінням.
 • Попадання предмета у дихальні шляхи. Одна з найнебезпечніших причин. Для видалення дрібних частинок не потрібно робити жодних дій - вони видаляться самостійно під час чхання. Якщо ж застрягло щось велике, потрібно відвідати ветеринара.
 • Внутрішні паразити. У такому разі контролювати процес лікування має ветеринарний фахівець.
 • Астму. Супроводжується додатковими симптомами у вигляді утрудненого дихання, хрипів.
 • Інфекційні захворювання. Вихованець може постраждати від мікоплазмома, бордетелезу, хламідіозу, кальцівірусу та багатьох інших інфекцій, через які він починає чхати, а його самопочуття різко погіршується.
 • Захворювання порожнини рота та носоглотки. Через карієс, проблеми з яснами може початися чхання як побічна реакція організму.

Що робити, якщо кішка почала часто чхати?

Якщо кіт став часто чхати, його можна спробувати вилікувати вдома, якщо недуга несерйозна й не загрожує здоров'ю. Спершу необхідно позбутися протягів у квартирі. Важливо, щоб вихованець відпочивав у теплому, затишному місці. Йому потрібно давати багато води та препарати, які рекомендував лікар. Не варто займатися самолікуванням – насамперед проконсультуйтеся з ветеринаром і потім купіть таблетки, які він виписав.

Іноді кіт дуже часто чхає через алергію. У такому разі завдання господарі полягатиме в пошуку та усуненні алергену. Деяким вихованцям не підходить наповнювач для туалету – можна замінити його іншим. Під час генерального прибирання настійно не рекомендується розпорошувати побутову хімію поряд із вихованцем: краще закрити його в іншій кімнаті, на балконі або на час віддати друзям чи сусідам.

Відвідувати ветеринарну клініку необхідно як для профілактики, так і щоб виявити небезпечні захворювання. Залежно від того, яка саме причина недуги у вихованця, фахівець випише відповідні препарати. Якщо домашній улюбленець страждає від звичайної застуди та нежиті, йому будуть прописані уколи з антибіотиками та краплі.

Вірусні інфекції можуть загостритися – у такому разі прописуються антибактеріальні препарати поряд із сироватками, антибіотиками, білково-вітамінними та мінеральними комплексами, що підтримують імунітет. Для лікування серйозних онкологічних захворювань носових пазух буде застосовано променеву терапію, хіміотерапію, а також ліки для імунної системи.

Профілактичні заходи

Якщо кішка почала часто чхати, це може бути одним із симптомів, які вказують на ту чи іншу патологію. Щоб запобігти її розвитку, необхідно дотримуватись певних профілактичних заходів:

 • Прибирати приміщення без побутової хімії, яка може спровокувати алергію. Якщо є харчові алергії, необхідно буде переглянути раціон харчування.
 • Не допускати контакту вихованця з вуличними кішками. Для того, щоб значно знизити ймовірність зараження домашнього улюбленця тією чи іншою інфекцією, потрібно вакцинувати його.
 • Забезпечити ідеальну чистоту для тварин, які страждають на бронхіальну астму. Не варто забувати про регулярне провітрювання квартири та будинку. Також не можна курити у приміщенні з вихованцем.
 • Проводити обробку від гельмінтів та інших паразитів. Гельмінти викликають проблеми не лише з кишечником, а й іноді локалізуються в інших системах організму. Обробка від глистів рекомендується навіть за відсутності будь-яких симптомів.
 • Проводити профілактичні огляди у ветеринара щонайменше раз на рік.

Таким чином, якщо котик часто чхає, необхідно насамперед з'ясувати, чому це відбувається і що є джерелом проблеми. Також рекомендується відвідати ветеринара, який проведе огляд тварини та призначить правильне лікування. 

( 4 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
100% гарантія якості
100% гарантія якості
14 днів на повернення товару
14 днів на повернення товару
Доставка по всій країні
Доставка по всій країні
Самовивіз з магазину
Самовивіз з магазину