Чим лікувати серцеву недостатність у собак?

Категорії

Багато хто помилково вважає, що від серцевої недостатності у собак страждають виключно літні вихованці. Однак насправді захворювання може спіткати й молодих домашніх улюбленців. У більшості випадків недугу не можна вилікувати, тому завдання господарів полягає в ослабленні та усуненні основних симптомів.

Причини серцевої недостатності у собак

Патологія може бути вродженою та набутою. Основна причина захворювання пов'язана з віковими змінами, але спровокувати її можуть також:

 • Травми.
 • Віруси та бактерії.
 • Паразити.
 • Проблеми з дихальною системою та щитовидною залозою.
 • Пухлини.

Щодо вроджених патологій, вони виникають у цуценят до року. Організм молодих вихованців ще не готовий до такої серйозної недуги, тому не всі з них виживають. Причини вродженої пов'язані з неправильним розташуванням вихованця в утробі матері, інфекціями, які були перенесені під час вагітності, а також генетичною схильністю.

Стадії хронічної недостатності у собак

У собаки серцева недостатність може виявлятися у чотирьох стадіях:

 • Є найлегшою. Вихованець швидко втомлюється, додаткові симптоми відсутні.
 • Помірна. З'являється задишка, коли виконуються невеликі фізичні навантаження.
 • Яскраво-виражена. Ознаки серцевої недостатності у собак на третій стадії полягають у задишці та кашлі при фізичних навантаженнях, а часом і в стані спокою.
 • Тяжка. Вихованець часто кашляє і завжди страждає від задишки.

Гостра серцева недостатність у собак може розвинутись у найкоротші терміни та характеризується більш серйозними проявами порівняно з попередньою. Симптоми серцевої недостатності у собак у гострій формі виявляються у сильній задишці, посиненні слизових, наявності хрипів під час дихання, судомах.

Лікування серцевої недостатності у собак

Щоб лікування серцевої недостатності у собак пройшло максимально ефективно, необхідно вчасно звернутися до ветеринарів. Вони проведуть діагностику та призначать терапію. Медикаментозне лікування має на увазі призначення:

 • Інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту. Позбавляє спазмів, розширює артерії серця, нормалізує тиск.
 • Бета адреноблокаторів. Сприяють покращенню перфузії міокарда.
 • Симптоматичні препарати. Приймати їх рекомендується, щоб усувати основні симптоми серцевої недостатності.

Серед ефективних кардіопротекторів можна виділити препарат ПімпоПЕТ. Він використовується під час підтримуючого лікування серцевої недостатності. Ліки спрямовані на підтримку функції серця і забезпечення всіх органів та тканин киснем.

Ветмедін, у свою чергу, є лікарським препаратом, який є інотропним засобом. Його діюча речовина – пімобендан. Він чудово справляється із завданням розширення кровоносних судин, які спрямовують кров до серця та від нього, що полегшує роботу органу, а також збільшує силу скорочення серцевого м'яза.

КардіоВет. Цей препарат призначають дорослим собакам, які мають проблеми із серцево-судинною системою. Лікарський засіб використовується для регулювання рівня кальцію в крові, що нівелює можливість утворення бляшок на клапанних стінках. Також медикамент спрямовано регулювання частоти серцевих скорочень.

Таким чином, серцева недостатність не є вироком собаки. Якщо вчасно звернутися до ветеринару та дотримуватись призначеного лікування, можна буде значно послабити симптоми недуги.

( 1 )
Рекомендовані товари
Швидке замовлення

Для собак з проблемами серцево-судинної системи, які страждають кардіоміопатією (в тому числі дилатаційною кардіоміопатією) і ендокардіозом (регургітацією крові при недостатності мітрального клапана)

Швидке замовлення

Препарат створений для лікування і підтримки судинної системи і серця у собак середньго розміру будь якої породи.

Швидке замовлення
Швидке замовлення

Для лікування маленьких собак будь-якої породи при застійній серцевій недостатності, що виникає внаслідок дилатаційної кардіоміопатії або клапанної недостатності

Швидке замовлення
Швидке замовлення
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
100% гарантія якості
100% гарантія якості
14 днів на повернення товару
14 днів на повернення товару
Доставка по всій країні
Доставка по всій країні
Самовивіз з магазину
Самовивіз з магазину